دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

هوشمندسازی ۳۰ درصدی در مدارس ناحیه ۱ کرج

danesheroz1 آذر ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
هوشمندسازی ۳۰ درصدی در مدارس ناحیه ۱ کرج

دانش روز: رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۱ کرج در آستانه هفته پژوهش گفت: اقداماتی که در حوزه آموزش و پرورش صورت می پذیرد لازم است مبتنی بر یافته های تحقیقی و پژوهشی باشد

به گزارش دانش روز، علی حجرگشت در نخستین روز از در اولین روز از هفته ملی پژوهش و فناوری در گفتگو با خبرنگار دانش روز افزود: طرح های اجرایی در آموزش و پرورش اگر دارای پشتوانه ای پژوهشی نباشند بی نتیجه خواهند ماند و منجر به خسارت و بازگشت به نقطه ابتدایی خواهند شد.

وی در راستای طرح هوشمند سازی در مدارس اظهار داشت: فناوریهای جدید آموزش علوم به دانش آموزان را آسان کرده است و دیده می شود در این مدارس بافته های علمی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و در یک مدرسه هوشمند معلم باید آخرین یافته های تحقیقی درباره موضوع درس در کلاس ارائه دهد و با بهره گیری از علم و فناوری درست و به هنگام آموزش های  لازم را به دانش آموزان انتقال دهد.

حجرگشت در ادامه گفت: در ناحیه ۱ کرج علی رغم مشکلات مالی و با همت اولیای محترم حدود ۳۰./. الی ۳۵./. از مدارس هوشمند شده است و لازم به ذکر است که الزاما درپایه ششم کلاس باید هوشمند باشد.

وی بهترین الگوی تدریس را الگویی دانست که با استفاده از فناوری های جدید و علم روز به دانش آموزان انتقال یابد و مطالب را درذهن دانش آموز پایدار کند به عبارتی عمق دادن به مطلب بهتر از حافظه محور بودن دانش آموزان است.

 

 

شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۲
کد خبر : 80123
بازدیدها: 397

پاسخی بگذارید »