سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هوشمندسازی تمامی مدارس البرز تا ۲سال آینده

danesheroz2 خرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰
هوشمندسازی تمامی مدارس البرز تا ۲سال آینده

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: در حال حاضر بسیاری از فرهنگیان و معلمان استان البرز دستی در تولید محتوای الکترونیکی دارند و نرم افزار تولید می کنند و این موضوع بسیار قابل توجه و ارزنده است

به گزارش گروه دانش آموزی دانش روز، اکبر حلیمی  با اشاره به موضوع هوشمند سازی مدارس اظهار کرد: تدریس و اداره کلاس به سبک سنتی بهره وری لازم را در یاددهی و یادگیری ندارد، با مشارکت دادن فناوری های نوین در امر ارائه مطالب به صورت سمعی و بصری و چندرسانه ای و همچنین ورود اینترنت و اینترانت به مدارس، نتایج ارزنده ای در جهت ارتقای مهارت های یاددهی و یادگیری حاصل می شود.

1_635052620408673110_s

وی با بیان اینکه هوشمندسازی مدارس در استان البرز از سال ۸۹ کلید خورده، افزود: هم اکنون این استان در ارزیابی های مربوط به هوشمندسازی در سطح کشوری، رتبه برتر را از آن خود کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز ادامه داد: در حال حاضر بالغ بر ۳۹۰۰ کلاس درس با حمایت های وزارت آموزش و پرورش و استانداری، خیرین و اولیای دانش آموزان هوشمند شده است.

حلیمی با بیان اینکه هوشمندسازی مدارس ادامه و توسعه خواهد داشت، گفت: استانداری البرز نزدیک به ۱.۵ میلیارد تومان برای هوشمندسازی مدارس البرز پیش بینی کرده که البته موافقت نامه ها نیز مبادله شده است، درصورتی که این امر محقق شود، در کمتر از ۲ سال آینده شاهد هوشمند شدن تمامی کلاس های درس استان البرز خواهیم بود.

وی با بیان اینکه هوشمندسازی مدارس در ابتدای کار با نگرانی هایی همراه بود، افزود: چون در ابتدای کار نرم افزار و محتوای آموزشی مورد نیاز دانش آموزان و معلمان تولید نشده بود و نیروی انسانی نیز برای این کار آموزش ندیده بود، این نگرانی پیش آمد که در قراردادن تجهیزات و امکانات رایانه ای در مدارس، نتیجه دلخواه را به دنبال نداشته باشد و به عبارتی مدارس تبدیل به گورستانی از تجهیزات شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز اضافه کرد: خوشبختانه با حمایت های وزارت آموزش و پرورش و همکاری معلمان فرهیخته، کلاس های آموزشی لازم برگزار شد و تمامی معلمان دوره های لازم را سپری کردند و اطلاعات مربوط به سخت افزار و نرم افزار و مطالب الکترونیکی مورد نیاز در کلاس درس را کسب کردند.

حلیمی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از فرهنگیان و معلمان استان البرز دستی در تولید محتوای الکترونیکی دارند و نرم افزار تولید می کنند و این موضوع بسیار قابل توجه و ارزنده است.

وی در پایان افزود: امروز هوشمند کردن کلاس درس، مطالبه عام دانش آموزان، اولیای آنها و معلمان است.

منبع:پانا

سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۰
کد خبر : 21450
بازدیدها: 323

پاسخی بگذارید »