پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هوا در البرز گرم‌تر می‌شود

danesheroz بهمن ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
هوا در البرز گرم‌تر می‌شود

دانش روز : مدیر کل هواشناسی استان البرز گفت: با توجه به خروج سامانه بارشی فعال در آسمان البرز، طی روزهای آینده دمای هوا در این استان افزایش می‌یابد

به گزارش دانش روز ،منصور رحمانیان  اظهار داشت: طی روزهای اخیر سامانه بارشی فعالی در اکثر مناطق کشور به ویژه استان‌های شمالی و استان البرز فعال بود و شاهد بارش سنگین برف و کاهش شدید دمای هوا بودیم.

وی تصریح کرد: فعالیت این سامانه موجب شد که دمای هوا طی روزها اخیر در استان البرز به کمتر از منفی ۱۰ درجه رسیده مردم روزها و شب‌های بسیار سردی را تجربه کنند.

مدیر کل هواشناسی استان البرز در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه این شرایط تا چه زمانی تداوم خواهد داشت، گفت: از عصر روز چهارشنبه این سامانه از آسمان استان به تدریج خارج شد و در حال حاضر آسمان صاف تا کمی ابری را در استان البرز تجربه می‌کنیم.

رحمانیان افزود: این شرایط تا اواسط هفته آینده در استان البرز تداوم داشته و شاهد بارش و برف حداقل تا روز سه‌شنبه ۲۲ بهمن ماه نخواهیم بود.

وی با اشاره به کاهش شدید دمای هوا طی روزها اخیر در استان البرز گفت: به عنوان نمونه در روز چهارشنبه حداکثر دمای هوا در شهرستان کرج منفی ۳ درجه و حداقل دمای ثبت شده ۱۱ درجه زیر صفر بود.

مدیر کل هواشناسی استان البرز  با بیان اینکه روند نزولی دمای هوا از صبح امروز قطع شده و به تدریج شاهد افزایش دمای هوا خواهیم بود، گفت: بر این اساس امروز جمعه حداکثر دما در شهرستان کرج ۱ و حداقل منفی ۸ درجه است و به تدریج روند افزایش دما ادامه خواهد داشت.

وی افزود: انتظار داریم که در روز شنبه به تدریج هوا گرمتر شده و در این روز حداکثر دمای هوا در شهرستان کرج به حدود ۴ درجه بالای صفر برسد، البته همچنان شب‌های سردی را پیش روی داریم.

 

منبع :فارس

شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۸
کد خبر : 92308
بازدیدها: 192

پاسخی بگذارید »