سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هوای زهان ۱۲ درجه زیر صفر/ مسئولان زلزله زدگان را فراموش نکنند

danesheroz دی ۹, ۱۳۹۱ ۰

با گذشت ۲۲ روز از زلزله در منطقه زهان خراسان جنوبی هواشناسی خراسان جنوبی از در پیش بودن موج سرما و کولاک در این منطقه خبر داد و زلزله زدگان همچنان شب های سرد را در چادر سپری می کنند. با وجود تلاش‌های شبانه‌ روزی مسئولان در امداد رسانی و انجام اقدامات موثر برای کاهش [&hellip

با گذشت ۲۲ روز از زلزله در منطقه زهان خراسان جنوبی هواشناسی خراسان جنوبی از در پیش بودن موج سرما و کولاک در این منطقه خبر داد و زلزله زدگان همچنان شب های سرد را در چادر سپری می کنند.

با وجود تلاش‌های شبانه‌ روزی مسئولان در امداد رسانی و انجام اقدامات موثر برای کاهش آلام و درد و رنج مناطق زلزله ‌زده و رساندن امکانات به بیش از ۴۵ روستا و ۱۹۳ واحد مسکونی تخریب شده که معلوم نیست در هر خانه چند خانوار ساکن هستند، همچنان سرما یکه تاز این میدان کار و زار است.

این روزها برف بر چادر های زلزله زدگان  نشسته و به بچه‌ های زیر چادر نظاره می ‌کند. سال گذشته در روستاهای شاج حسین آباد و دیگر روستاهای مناطق زلزله زده زهان مردم با دیدن برف بر سر کوه‌ها کارهای خود را به اتمام می ‌رساندند و منتظر باریدن آن بودند تا حضور این نعمت الهی نوید بخش سالی پرمحصول برای آنها باشد.

اما امسال آنها دست به دعا برداشته اند که این رحمت الهی نبارد زیرا کودکان آنها دیگر طاقت سرما را در  زیر چادر های سفید رنگ که هلال احمر به آنها داده را ندارند.

مشکلاتی که با شروع فصل سرما رنگ تازه تری به خود می گیرند و با توجه به آنکه ممکن است تحویل منازل برای زلزله زدگان در فصل سرما امکان پذیر نشود باید در این خصوص تدابیر جدی اتخاذ کرد تا مشکلات آنها در فصل سرد به حداقل برسد.

هم اکنون هواشناسی خراسان جنوبی دمای هوا را در مناطق زلزله زهان هشت درجه زیر صفر اعلام کرده و احتمال کاهش دما تا زیر ۱۲ درجه نیز پیش بینی شده است.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی در گفتگو با مهر، دمای هوا در شب گذشته را در مناطق زلزله زهان هشت درجه زیر صفر اعلام کرد و گفت: موج کولاک برف و سرما در این منطقه در راه است.

علیرضا خندان رو با بیان اینکه  ۱۰ سانتی متر برف در مناطق زلزله زده زهان و حاجی آباد گزارش شده است، تصریح کرد: امشب نیز کاهش هوا در مناطق زلزله زده به ۱۲ درجه زیر صفر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه بارش برف از شب گذشته در منطقه زلزله زده زهان شروع شده و هم اکنون ادامه دارد، بیان داشت: با توجه به اینکه برف دراین منطقه بر روی زمین نشسته است و ورزش باد نیز ادامه داد احتمال کولاک برف در بخش زهان و جاده های کوهستانی وجود دارد.

۲۲ روز از زلزله زهان می ‌گذرد، ساکنان چادرهای سفید در مناطق زلزله ‌زده حسین آباد، شاج، عباس آباد و دیگر روستاها این روزها شب‌ های سردی را همراه با لرزه‌های سرما می ‌گذرانند اما سوز این سرما به علت کوهستانی بودن به روزها نیز منتقل شده است.

بیشتر مردم این مناطق همچنان در چادرها زندگی می ‌کنند و امیدواریم مسئولان هرچه سریع ‌تر چاره‌ای بیاندیشند چون دیگر چادرهای سفید با زلزله ‌زدگان نمی ‌توانند مهربان باشند و آنان را در برابر سرما حفظ کنند و چشمان معصوم کودکان زلزله زده به تدبیر مسئولان است.

منبع: عطر صبح
شنبه ۹ دی ۱۳۹۱ - ۱۹:۴۰
کد خبر : 2172
بازدیدها: 392

پاسخی بگذارید »