یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هوای تهران همچنان در شرایط ناسالم قرار دارد

danesheroz1 مرداد ۲, ۱۳۹۲ ۰
هوای تهران همچنان در شرایط ناسالم قرار دارد

دانش روز: مدیرکل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هوای تهران با قرار گرفتن شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون روی عدد ۲۰۰ همچنان در شرایط ناسالم قرار دارد

به گزارش دانش روز، یوسف رشیدی افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاههای سنجش آلودگی هوای شهر تهران، امروز از میزان تمام آلاینده ها به غیر از آلاینده منواکسید کربن و دی اکسید گوگرد نسبت به روز گذشته در همین ساعت کاسته شده است. به این ترتیب میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا در حال حاضر در شرایط ناسالم است.

به گفته وی، ایستگاه های پارک قائم و شهرک چشمه به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون آلوده ترین مناطق تهران است .

رشیدی اعلام کرد:  انتظار می­رود شاخص کیفیت هوا تا  ظهر در  شرایط نا سالم برای گروه­های حساس باقی بماند.

به گفته وی، اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در شرایط  ناسالم برای گروه­های حساس شامل افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی، ریوی و افراد مسن و بنابراین توصیه می شود درشرایط ناسالم برای گروه­های حساس افراد مبتلا به بیماریهای قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی مدت در فضای باز را کاهش داد.

وی تصریح کرد: گزارش هواشناسی حاکی از آسمانی صاف و گاهی وزش باد در پایتخت است.

منبع:مهر

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۶
کد خبر : 41857
بازدیدها: 211

پاسخی بگذارید »