دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

همیشه مدیون شهدا هستیم …

danesheroz1 مهر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
همیشه مدیون شهدا هستیم …

دانش روز: «این وصیت‌ نامه‌ هایی که این عزیزان می‌نویسند مطالعه کنید، پنجاه سال عبادت کرده‌اید و خدا قبول کند. … این وصیت‌ نامه‌ ها را بگیرید و مطالعه کنید و تفکر کنید. امام خمینی(ره)»

به گزارش دانش روز، سردار شهید محمد سبزی در وصیتنامه اش به نکات جالبی اشاره کرده که توجه تان را به آن جلب می کنیم.

متن وصیتنامهبسم الله الرحمن الرحیم
«یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربّک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی»
خدایا، من شمعم، می سوزم تا راه را روشن کنم. فقط از تو می خواهم که وجود مرا تباه نکنی و اجازه دهی تا آخر بسوزم و خاکستری از وجودم باقی نماند. خدایا به میدان مبارزه آمده ام تا با دشمنانی که دولت های بزرگ پشتیبانشان بودند، پنجه در افکنم، در حالی که از ضعفهای خود آگاهی داشتم، اما به اسلحه ی شهادت مجهز شدم و با قدرت و ایمان و عشق به میدان آمدم.
خدایا، من دلسوخته ام، از دنیا وارسته ام، از از همه چیز خود دست شسته ام و دیگر از کسی، بیمی ندارم و دلیلی ندارم که تسلیم ظلم و کفر شوم. من می سوزم تا راه حق را روشن کنم.
خدایا، خسته و دلشکسته ام، مظلوم از ظلم تاریخ و پژمرده از جهل اجتماع و ناتوان در مقابل طوفان حوادث. ای بزرگ، با اتکا به ایمان به تو و با توکل و رضای کامل به فرمان تقدیرت و به خاطر رسالت شمشیر شهادت، سینه ظلم و کفر را می درم.
خدایا، تو را شکر می کنم که راه شهادت را بر من گشودی، دریچه یی پر افتخار از این دنیای خالی به سوی آسمان ها باز کردی و اذّت بخش ترین امید حیاتم را در اختیارم گذاشتی. خدایا، همه روزه به دریای مرگ فرو می روم، در دریایی از خوف و وحشت غوطه می خورم و چه انتظار بی جایی دارم…

مگر محمد(ص) ظاهراً پیروز شد؟ با آن رسالت خدایی مگر حسین(ع) سرور شهیدان، بهترین میوه ی باغ رسالت و امامت اینچنین مظلومانه به خاک و خون نغلتید؟ امّا می توان انتظار داشت که ما پیروز شویم و همای پیروزی بر ما سایه افکند و دیو ظلم کفر به زانو در آید و عدل و عدالت بر الم دامن بگسترد.
هیهات! هیهات! ما پیش می تازیم تا عروس شهادت را در آغوش بگیریم، نه آنکه پیروز شویم.
ای خدای بزرگ چرا این قدر عاشق حسین هستم؟ نه تنها من، بلکه تمامی همرزمان راه حق و نور، پاسدارانی که خون و جان و مال و عیال و تمامی مسائل مادی برایشان بی اهمیت است و بسیجیانی که بدون آرم، عاشقانه شهید می شوند. این را باید همه بدانند، که بهشت را به بها می دهند، نه به بهانه. ریشه ی درخاتان این مرز و بوم را باید با خون آبیاری کرد ، باید جان داد و باید فدای این امام و انقلاب شد. باید عملاً به امر امام لبیک گفت.
«یا ایها الذین امنو لم تقولون ما لا تفعلون»
قرآن در این آیه می فرماید:«چرا آنی را می گویی که عمل نمی کنی؟»
ای جوانان سعی کنید در جوانی گناه نکنید و گر نه در پیری کاری نمی توانید انجام دهید. سعی کنید که جوانیتان مثل آن جوانی باشد که در شب عروسی به حضور پیامبر رسید و در خواست اجازه ی رفتن به میدان کرد، رفت و شهید شد. توبه کنید. گناهان خودتان را پاک کنید تا بلکه در روز قیامت جوابی برای خدا داشته باشید و در همه حال به فکر خدا باشید…
در آخر از دوستان و آشنایان می خواهم که مرا حلال کنند و از بدی های ما بگذرند. آرزو داشتم که قبل از مردن، امام را زیارت می کردم ولی لیاقت آن را نداشتم و آرزو دارم جسدم در بیابان ها آن قدر در زیر آفتاب سوزان بماند تا بتوانم راه حسین عزیز را بپیمایم و گناهانم پاک شود.
خداحافظ امام عزیز و روحانیّت مبارز.
خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی، حتی کنار مهدی(عج)
«خمینی را نگهدار»
والسلام

منبع:باشکاه خبرنکاران
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۰۱
کد خبر : 65635
بازدیدها: 286

پاسخی بگذارید »