جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش البرز:

همه شرایط برای شروع سال تحصیلی جدید در البرز مهیا است

danesheroz1 شهریور ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
همه شرایط برای شروع سال تحصیلی جدید در البرز مهیا است

دانش روز: معاون آموزش متوسط اداره کل آموزش و پرورش استان البرز از آمادگی مدارس و مهیا بودن تمامی شرایط برای شروع سال تحصیلی جدید در سطح استان خبر داد

 به گزارش دانش روز، بیژن اعلایی گفت: همه ساله آموزش و پرورش در ایام تابستان ستادی را به نام ستاد پروژه مهر تشکیل داده و فعالیت های حوزه بازگشایی مدارس در سال جدید را در قالب پنج کمیته ارزیابی می کنند.

وی در ادامه این پنج کمیته را کمیته های سازماندهی، تعمیر و تجهیز، توجیه و تبلیغ، تایید صلاحیت و نظارت و ارزیابی عنوان نمود و افزود: مدت زمان فعالیت ستاد پروژه مهر از ۱۵تیر لغایت ۱۵مهرماه می باشد و برگزاری دوره های ضمن خدمت در راستای تغذیه منابع مدارس انجام گرفته است.

اعلایی کمیته تعمیر و تجهیز را مهمترین کمیته بیان کرد و اذعان داشت: بیشترین نوسازی ها، تامین فضای لازمه برای استقرار، تعمیرات جزئی ،سیستم های گرمایشی و سرمایشی، کارگاهها و نمازخانه و …توسط این کمیته صورت گرفته و بخشی از این فعالیت ها در ۳۶مدرسه توسط آموزش و پرورش استان و بخش دیگر به همت شهرداری کرج با اجرای طرح “هر شهرداری،سه مدرسه” صورت گرفت.

دبیر ستاد پروژه مهر در خصوص کمیته توجیه و تبلیغ تصریح کرد: وظیفه این کمیته پوشش خبری، چاپ بنر و پوستر و همچنین چاپ ویژه نامه ای در خصوص بازگشایی مدارس منتخب با درج پیام استاندار، فرماندار و مدیر کل می باشد.

همچنین وی از بازدید و اعزام بازرسین وزارتخانه به مدارس استان خبر داد و گفت: این افراد وظیفه نظارت و بازدید بر عملکرد پروژه مهر را داشته و نقط قوت و ضعف را مورد بررسی قرار می دهند و یکی از مهمترین کارها ساماندهی نیروی انسانی می باشد که به روسای آموزش و پرورش تاکید شده تا در بحث توسعه متوازن رشته هایتحصیلی از نیروهای انسانی استفاده بهینه را ببرند .

۳۰۰درصد توسعه در بحث تیزهوشان استان البرز

دبیر ستاد پروژه مهر از توسعه ۳۰۰درصدی در بحث تیزهوشان استان البرزخبر داد و خاطر نشان کرد: این توسعه و افزایش کار ماندگاری بوده و امسال ۲مدرسه نمونه دولتی راهنمایی و ۲مدرسه تیزهوشان جدید التاسیس در استان راه اندازی شده است.

همچنین وی در زمینه کتب درسی افزود: به جز کتب پایه سوم ابتدایی که به علت تازگی و جدید بودن هنوز تهیه نشده اند، امسال برای اولین بار در پایه هفتم از ۱۶شهریورماه کتاب ها تهیه و معلمان نیز دوره های جدید را طی کرده اند و انتخاب رشته برای دانش آموزان دوره دبیرستان در سال نهم انجام می گیرد.

حرکت هوشمند سازی مدارس کماکان ادامه دارد

اعلایی اظهارداشت: در دوره های فنی و حرفه ای و کارانش بیش از ۶۰درصد کتب توزیع شده و بیش از ۹۰درصد اطلاعات دانش آموزان در ستاد سامانه ثبت گردیده است.

گفتنی است، ۳۱شهریور ماه و اول مهرماه دو روزجشن به مناسبت بازگشایی مدارس با حضور مسئولین می باشد و ۷۲۵میلیون تومان سرانه دانش آموزان به مناسبت بازگشایی مدارس واریز شده است.

منبع:پانا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۵
کد خبر : 60820
بازدیدها: 234

پاسخی بگذارید »