یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

همه استانها به شبکه ریلی متصل می‌شوند

danesheroz1 تیر ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
همه استانها به شبکه ریلی متصل می‌شوند

دانش روز: وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۲۰ استان به شبکه ریلی متصل شده و ۸۰۰۰ کیلومتر راه آهن در حال ساخت است، گفت: با تکمیل آنها همه استانها به شبکه ریلی متصل می شوند

به گزارش دانش روز، علی نیکزاد اعلام کرد: راه آهن کشور به منظور درآمدزایی و رشد ترانزیت از نقاط مختلف مرزی از جمله گرگان- اینچه برون، خواف-هرات، چابهار-سرخس, شلمچه، خسروی و دیگر موارد به کشورهای همسایه و به کشورهای آسیای مرکزی، چین و روسیه متصل و می شود.

وی گفت: آمار لکوموتیوها و واگن های مسافری در سال ۱۳۹۲ به ترتیب به ۷۸۶ و ۱۷۷۹ دستگاه رسیده است که رشد ۱.۴ و ۱.۶ برابری را در دولت نهم و دهم نشان می دهد.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: تا سال ۱۳۸۴ در کشور ۱۲۱ فروند هواپیما داشتیم که در دولت نهم و دهم به ۲۲۴ فروند هواپیما رسیده است و رشد ۱.۹ برابری نشان می دهد.

نیکزاد اظهار داشت: در بخش اتوبوس های برون شهری هم اکنون ۱۹۰۰ دستگاه مشغول به کار است  که رشد ۱.۶ برابری نسبت به سال های ۷۶ تا ۸۴ دارد.

وی گفت: همچنین آمار کامیونها و تریلرها در دولت های نهم و دهم به ۳۷۲۰۰ دستگاه رسیده است که نسبت به هشت سال قبل رشد دو برابری را نشان می دهد.

وی افزود: در حمل بار در کشور از ۲۸۲ میلیون تن در سال ۸۴ به ۴۰۵ میلیون تن در سال ۱۳۹۲ رسیده ایم که رشد ۱.۶ برابری داشته است.

نیکزاد گفت: با وجود تحریم های ظالمانه پنج میلیون تن ترانزیت در سال ۱۳۸۴ به ۱۱.۷ میلیون تن رسیده است که رشد ۲.۳ برابری نشان می دهد.

وزیر راه و شهرسازی یکی از برنامه های دولت را اتصال همه خطوط ریلی داخلی به خطوط بین المللی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر توان صادرات خدمات فنی و مهندسی به خارج از کشور را داریم و از کارشناسان و متخصصان دانشگاهی دعوت می کنیم در بحث قطار های سریع السیر وارد شوند.

وی با اشاره به حمایت از بخش خصوصی تصریح کرد: حمایت دولت از بخش خصوص به منظور رفع مشکلات این حوزه ادامه دارد و در سال جاری که حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی نامگذاری شده است، از خرید حداکثر ظرفیت تولید کارخانه های واگن سازی حمایت می کنیم.

وی با بیان اینکه باید ایران را در حوزه صنعت و تکنولوژی با رتبه های اول مقایسه کنیم، اظهار داشت: باید به سمت راه اندازی قطارهای سریع السیر حرکت کنیم و دولت در این زمینه اهتمام ویژه دارد و از سرمایه گذاران در حوزه حمل و نقل کشور حمایت می کنیم.

منبع:مهر

یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۱
کد خبر : 37321
بازدیدها: 207

پاسخی بگذارید »