پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اخبار ویژه روزنامه های پنجشنبه

همکاران صدای آمریکا این طوری اسکورت می شوند/توضیحات احمدی نژاد درباره “زنده باد بهار”

danesheroz بهمن ۲۶, ۱۳۹۱ ۰

شورای ناهماهنگی از اول هم اشتباهی بود،،بازداشت امین زندگانی در فرودگاه لبنان،آخرین اخبار دادگاه فرزند هاشمی،یک زن، رئیس فدراسیون را کتک زد!،واکنش معمارزاده به شایعه بازداشتش،رئیس دفتر مصباح: مردم قم به لاریجانی حساسیت دارند!، شیر خشک‌های معمولی گران می شود،پاسخ احمدی نژاد به شایعاتی درباره شعار “زنده باد بهار”،افزایش چشمگیر حملات سایبری علیه رژیم صهیونیستی از مهمترین اخبار ویژه روزنامه های امروز هستند

اخبار ویژه روزنامه های امروز را می توانید در اینجا بخوانید.

*کیهان:

فرایتاگ: آمریکا دروغ می گوید حق با آیت الله خامنه ای است

یک نشریه آلمانی در گزارشی نوشت ایرانیان حق دارند پیشنهاد دروغین آمریکا برای مذاکره را باور نکنند.
هفته نامه فرایتاگ نوشت: رهبر انقلاب ایران آیت الله خامنه ای در یک سخنرانی به موضوع، به اصطلاح آمادگی آمریکا برای گفتگو، پرداخت. دیگر نکته تازه ای نیست که بگوییم حرف های رهبر ایران عمداً در رسانه های غربی ناقص پخش می شود. در نتیجه تعجبی ندارد که این بار نیز بخش بزرگی از مطبوعات غربی چنین کردند.

این نشریه در گزارش خود با عنوان «چرا حرف آمریکایی ها را باور نمی کنند، می نویسد: هفته گذشته جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس امنیت مونیخ گفت آمریکا هنوز آماده است به دیپلماسی فرصت بدهد و البته اضافه کرد که «این پنجره، نامحدود باز نخواهد ماند» اما کوتاه زمانی بعد از کنفرانس و قبل از اینکه حکومت ایران موضعی بگیرد، این کشور دچار تحریم های بیشتر غرب شد. بانیان این تحریم ها که از جمله قرار است فروش نفت ایران را سخت تر کنند، چون همیشه در واشنگتن نشسته اند از اینرو باید به عنوان ناظر از خود بپرسیم اصولاً پیشنهاد مذاکره آمریکایی ها تا چه میزان جدی بوده است؟

فرایتاگ می نویسد: آیت الله خامنه ای جوابی قاطع به این بازی آشکار داد. البته این جواب هیچ ارتباطی با عنوان های خبری چون «ایران پیشنهاد صلح را قاطعانه رد کرد» ندارد. به گفته او آمریکایی ها باید «حسن نیت» داشته و «صادق» باشند.

نشریه آلمانی می افزاید: در غرب با علاقه این برداشت را ارایه می دهند که حرف های رهبر عالی ایران نفرت پراکنی عقیدتی است. آنانی که فارسی می دانند یا ترجمه های بی طرف را خوانده اند می دانند که این گونه نیست. رهبر ایران تأکید کرد، «مذاکرات تنها از موضع برابر می تواند شکل بگیرد و نه همراه تهدید». از این گذشته آمریکا در سال های گذشته نیز نظاره گر ترور دانشمندان ایرانی از جمله فیزیکدان های هسته ای بوده است.

در ادامه این تحلیل خاطرنشان شده است: رهبر عالی ایران می گوید آمریکایی ها تنها نوعی برگ برنده می خواهند. به باور او علت این امر به ویژه آن است که سیاست خارجی آمریکا در منطقه کاملاً شکست خورده است. اکنون قرار است به جامعه جهانی این برداشت را دهند که حسن نیت دارند. چگونه می توان در چنین پیشنهادی صداقت و حسن نیت دید در حالی که همزمان ایران را تحریم می کنند؟

فرایتاگ در ادامه نوشت: در رسانه های غربی اصولاً صحبت از «تحریک های» رهبر ایران است که تنها به ادعای آنها دنبال «ایجاد درگیری» است. به جای این ادعا بهتر است از خود بپرسند چرا ایران به چنین مذاکراتی اعتماد ندارد. آمریکا در ایران حسن شهرت ندارد. روزگاری کودتای نظامی علیه محمد مصدق سازماندهی کردند گرچه وی به آمریکا اعتماد کرده بود. سپس محمدرضا شاه دیکتاتور را علم کردند و نظاره کردند او چگونه ملتش را غارت و سرکوب می کند. اکنون صحبت از مذاکرات صلح است در حالی که همزمان همچنان می خواهند ملت ایران را با تحریم ها فلج کنند؛ صرفنظر از موارد جنایت علیه دانشمندان ایرانی.

نشریه آلمانی در پایان نوشت: هیچ انسان عاقلی در چنین حالتی به چنین طرف مذاکره ای اعتماد نخواهد کرد. به جای اینکه صداقت نشان دهند همچنان به سیاست ارعاب ادامه می دهند. نیازی نیست که حکومت ایران باشید تا مخالف این مطلب باشید زیرا موضوع مشخص است. برای این کار تنها نگاهی به تاریخ کافی است.

شورای ناهماهنگی از اول هم اشتباهی بود

یک پایگاه اینترنتی وابسته به ضدانقلاب، گروهک وابسته به اردشیرامیر ارجمند را «شورای ناهماهنگی» و «اشتباهی» توصیف کرد.
«خودنویس» با بیان اینکه گروه موسوم به شورای هماهنگی سبز ( با ترکیب امیرارجمند، رجب مزروعی و چند تن از اعضای نهضت آزادی) ۲ ساله شد، می نویسد: بعد از ماجرای ۲۵ بهمن ۸۹ و حصر موسوی و کروبی، امید بسیاری از فعالان جنبش، به گروهی بود که فقط یک نفرش اسم داشت؛ «شورای هماهنگی راه سبز امید». اردشیرامیر ارجمند تنها فرد بدون نقاب شورا بود.

این گروه در ابتدا مدعی وکالت رهبران جنبش سبز بود، اما مشاور وقت مهدی کروبی که در آمریکا به سر می برد، عضویتش در این شورا را تایید نکرد و بعدها گفته شد که کروبی در شورا، نماینده ای ندارد. مدتی بعد هم سایت های سبز که گفته می شد به شورا نزدیک ترند، اندکی با مشاور کروبی، نامهربانی کردند.

خودنویس افزود: از سوی دیگر، با وجود برگزاری جلسات متعدد با حضور امیرارجمند و گروهی از یارانش در پاریس، حاضران در جلسات حضور خود را در شورا تکذیب می کردند. حتی یکی از فعالان سیاسی و خبرنگارانی که برنامه های مختلف سخنگوی شورای هماهنگی را «هماهنگ» می کرد، اصرار بر این داشت که عضو این شورا نیست.

بعدها، برخی مدعی شدند که چون عده ای از اعضای این شورای مخفی که سخنگویش امیرارجمند است، در ایران ساکن هستند، به خاطر دل نگرانی های امنیتی، از ذکر نام شان خودداری شده است. برخی از پاریس نشینان هم به خاطر نگرانی بابت برخوردهای احتمالی با خانواده های شان در ایران، نگران عنوان شدن هر گونه ارتباطشان با سخنگوی شورا بودند.

این نوشته خاطر نشان می کند: با عنایت به نتایجی که از وجود این شورا در طول دو سال گذشته به دست آمده، به نظر می رسد که حضور تعدادی از جوانان پناه گرفته در پاریس که سابقه سیاسی ویژه ای نداشته اند و از کار گروهی سیاسی و جمعی چیزی نمی دانند، در شورای هماهنگی واقعیت داشته باشد.

خودنویس نوشت: زمانی، لینک های شورای هماهنگی در شبکه های اجتماعی، هزاران هزار بیننده داشت و امروز، باید به زور رفقا و کلیک دوستان، یک لینک را مثلا در بالاترین داغ کرد. امروز بعد از دو سال می توان «عدم هماهنگی» را به خوبی دید. شاید از ابتدا نام شورا را اشتباهی شنیده بودیم.

گفتنی است گروهک مورد اشاره به خاطر افتضاحات زنجیره ای ۲ سال گذشته ترجیح داد با سکوت از کنار ۲۵ بهمن عبور کند و نزدیک ایده های شامخی نظیر پیاده روی در پیاده روهای خیابان ونک و بالاتر نشود.

مردم ایران در ۲۲بهمن قوی تر از گذشته مرگ بر آمریکا گفتند

تظاهرات گسترده مرم ایران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نشان می دهد مذاکرات با این کشور در شرایط فشار تحریم ها به جایی نخواهد رسید.

این تحلیل را مطبوعات اسپانیایی با اشاره به راهپیمایی های باشکوه۲۲بهمن در سراسر ایران منتشر کردند. ال پاییس در این زمینه خاطرنشان کرد: تظاهرات روز یکشنبه ایران نشان داد از یکسو، مذاکرات هسته ای با هدف واداشتن ایران به انصراف از برنامه هسته ای خود به جایی نخواهد رسید و از سوی دیگر، گشایشی در روابط میان تهران- واشنگتن رخ نخواهد داد.

روزنامه «ال پاییس» در گزارش «آنخلس اسپینوسا» خبرنگار خود در امور ایران که در دوبی مستقر است، نوشت: ایران روز یکشنبه در تظاهرات گسترده خود به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بیهوده بودن مذاکرات هسته ای را در حالی که آمریکا تحریم های تحمیلی خود را بر آنها برنمی دارد، یادآوری کردند.

ال پاییس تصریح کرد: از زمانی که این تحریم ها که از نظر کارشناسان، سخت ترین تحریم هایی است که تاکنون اعمال شده، فقط رفتار چالشگرانه ایران تقویت شده است. دور تازه مذاکرات هسته ای در روز بیست و ششم فوریه (۸ اسفند) در قزاقستان برگزار می شود.

روزنامه «آب ث» هم که عنوان گزارش خود را «ایران با فریاد مرگ بر آمریکا سالگرد پیروزی انقلاب خود را گرامی داشت»، انتخاب کرده، در این باره می نویسد: در خیابان های تهران شعار «مرگ بر آمریکا» قویتر از گذشته به گوش می رسید و سی وچهارمین سالگرد انقلاب اسلامی به صحنه حمایت گسترده از بیانات رهبر معظم انقلاب ایران تبدیل شد که راه هرگونه مذاکره با واشنگتن در فضای تهدید و تحریم و فشار را بست.

این روزنامه در گزارش خود به قلم «میکل آیستاران» افزود: آیت الله خامنه ای به تازگی خود را یک «انقلابی» خواند و با این تظاهرات، قدرت خود را برای حذف هرگونه گزینه نزدیکی به «شیطان بزرگ» به نمایش گذاشت.این روزنامه اسپانیایی نوشت: در چنین شرایطی، ایرانی های وفادار به نظام جمهوری اسلامی به خیابان های اصلی شهرها آمدند و در مرکز این جشن ملی، تهران شاهد تظاهرات چند میلیونی بود. با این وصف، تغییری در سیاست های ایران به وجود نخواهد آمد.

روزنامه فرانسوی لیبراسیون در تحلیل مشابهی نوشت: واشنگتن باید رفتار خود را تغییر دهد. رهبر انقلاب ایران که حرف آخر را در سیاست خارجی می زند گفت که ملت ایران از حقوق مشروع خود کوتاه نخواهند آمد. براساس نظرسنجی انجام شده توسط مؤسسه آمریکایی گالوپ، برنامه اتمی ایران علی رغم مشکلات اقتصادی از سوی اکثریت مردم ایران مورد حمایت است.

لیبراسیون نوشت: براساس تصاویر منتشر شده جمهوری اسلامی روز یکشنبه سی و چهارمین سالگرد انقلاب را در سراسر کشور با حضور خیل عظیم مردم جشن گرفته است. تنها در میدان آزادی صدها هزار نفر تجمع کرده بودند. از سوی دیگر رادیو فردا وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا با ابراز ناراحتی از بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب که به فاصله چند روز با حمایت قاطع قشرهای مختلف در راهپیمایی ۲۲ بهمن پشتیبانی شد، گفت: با سخنرانی آقای خامنه ای دوباره آب سردی بر روی همه امیدها برای مذاکره ریخته شد. کارشناس این رادیو می گوید: (آیت الله) خامنه ای دوست ندارد که پای آمریکایی ها به ایران باز شود و به تعبیر وی، ایران تحت سلطه آمریکا قرار گیرد.

همکاران صدای آمریکا این طوری اسکورت می شوند

روند اخراج همکاران در بخش فارسی صدای آمریکا همچنان ادامه دارد.
وب سایت «سبزنامه ایرانیان» که از سوی شماری از عناصر ضدانقلاب مقیم آمریکا اداره می شود، در این باره گزارش داد: با افزایش نفوذ گروه های نظارت بر بخش فارسی صدای آمریکا که در ارتباط با کنگره آمریکا هستند مدیریت صدای آمریکا سخت گیری بیشتری نسبت به پرسنل بخش فارسی اعمال می کند.

بر همین اساس نخستین گروهی که مشمول این سخت گیری ها شده اند کیانوش سنجری، کوروش صحتی، احمد باطبی و رودی بختیار بوده اند که در سال های اخیر ضمن سوءاستفاده از موقعیت شغلی خود در صدای آمریکا در بسیاری موارد با اقدامات غیرقانونی مشکلات حقوقی برای صدای آمریکا ایجاد کرده بودند، از جمله شکایت های متعدد که از افراد و سازمان های حقیقی و حقوقی علیه رفتارهای غیرقانونی این گروه از پرسنل قراردادی صدای آمریکا به نهادهای قضایی دولتی ارسال شده بود.

این گزارش می افزاید: در پی همین پیگیری ها کیانوش سنجری، از صدای آمریکا اخراج شد و به شکل زننده ای با اسکورت ماموران امنیتی صدای آمریکا به بیرون از ساختمان هدایت شده و حتی به وی اجازه داده نشد تا لوازم شخصی اش را از میز کارش جمع کند و لوازم شخصی وی توسط ماموران امنیتی در کیسه ای پلاستیکی جمع آوری و در بیرون از ساختمان به وی تحویل داده شد.

همچنین کوروش صحتی، ملتمسانه با امضای تعهد کتبی پذیرفت تا به صورت کارمند قراردادی ساعتی تا زمانی که بتواند کار جدیدش را پیدا کند در آنجا مشغول به کار باشد و در تعهدنامه تاکید کرد به قوانین صدای آمریکا احترام خواهد گذاشت. اما همچنان وی در لبه اخراج قرار دارد.

سبزنامه ایرانیان خاطرنشان کرد: از احمد باطبی هم خواسته شده است تا کار جدیدی پیدا کند و عنوان شده که تا پایان این ماه وی نیز اخراج خواهد شد. رودی بختیار هم از یک ماه پیش دفتر کار و پست سازمانی اش در صدای آمریکا را از دست داده و از همان زمان به اعتراض در محل کار خود حضور نیافته و به همین جهت زمینه اخراج وی نیز فراهم شده است.

این سایت اینترنتی از سوی دیگر از اخراج کاوه باسمنجی سردبیر بخش فارسی VOA خبر داد و نوشت: در ادامه تغییرات اساسی و تسویه حساب های درونی در صدای آمریکا، کاوه باسمنجی یک سال و نیم پیش به عنوان سردبیر بخش فارسی صدای آمریکا انتخاب شده بود، امروز از این رسانه اخراج شد.

اتهامات وارد شده به کاوه باسمنجی، سوءاستفاده از موقعیت شغلی، استخدام اعضای خانواده فامیل و دوستان و روابط خارج از اخلاق و عرف در محل کار بوده است. وی که از آشنایان خانوادگی فریبا داوودی مهاجر و علی افشاری می باشد، پس از ورود به صدای آمریکا پسرش آرش باسمنجی را که کوچکترین آشنایی با روزنامه نگاری و کار رسانه نداشته است استخدام می کنند.

باسمنجی در اقدامی عجیب شغل پسرش را چرخاندن صفحه نمایش اخبار اعلام می کند تا در ازای چرخاند این صفحه در مقابل چشم مجریان صدای آمریکا چند هزار دلار بیشتر به جیب خانواده شان واریز شود. همچنین برای خانواده و اعضای فامیل دوستانش نیز از این دست مشاغل ایجاد می کند.

*آرمان:

بازداشت امین زندگانی در فرودگاه لبنان

شنیده شد که امین زندگی بازیگر فیلم «شهابی از جنس بلور» که در لبنان فیلمبرداری شده است به‌دلیل طولانی‌شدن مدت فیلمبرداری و مشکل روادید در فرودگاه این کشور بازداشت شد. فارس نوشت؛ ایران با لبنان لغو روادید است و مسافران ایرانی و لبنانی در هر سفر به مدت یک‌ماه اجازه اقامت دارند.

به‌رغم این مساله به‌دلیل مشکلات جوی در لبنان و طولانی شدن مدت فیلمبرداری این فیلم، مدت اقامت اعضای گروه بیش از یک ماه بوده است که به همین دلیل برای امین زندگانی یکی از این اعضای گروه مشکلاتی ایجاد شده است.

آخرین اخبار دادگاه فرزند هاشمی

شنیده شد که وکیل مهدی هاشمی، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده مهدی ‌هاشمی، اظهار کرد: کیفرخواست اتهامات مهدی‌هاشمی صادر شده، اما برای تشکیل دادگاه وی هنوز تعیین وقت نشده است. باشگاه خبرنگاران نوشت؛ سیدمحمود علیزاده طباطبایی با اشاره به شکایت خانواده‌هاشمی از حمید رسایی گفت: شکایت خانواده‌هاشمی از حمید رسایی به دادسرای ویژه روحانیت تحویل داده شده است.

وکیل خانواده‌ هاشمی خاطرنشان کرد: دادگاه ویژه روحانیت به این شکایت رسیدگی خواهد کرد. مهدی‌ هاشمی گفته است: انجام هرگونه مصاحبه سیاسی برای من ممنوع است. فارس نوشت؛ مهدی‌ هاشمی‌رفسنجانی که در مراسم ختم دایی خود محمدکاظم مرعشی حضور یافته بود، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ‌من مصاحبه نمی‌کنم؛ انجام هرگونه مصاحبه سیاسی برای من ممنوع است.

مظفر مصاحبه خود را تکذیب کرد

شنیده شد که رئیس ستاد انتخابات ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان راجع به بعضی مطالب منتشره به نقل از وی در برخی سایت‌های خبری، تاکید کرد: بنده هیچ مصاحبه‌ای در زمینه مطالب منتشرشده، با هیچ رسانه‌ای انجام نداده‌ام و مصاحبه با بنده در چنین مواردی کذب است. تسنیم نوشت؛ برخی رسانه‌ها در خبری، مطالبی به نقل از حسین مظفر درباره برخی اصولگرایان و ظرفیت رأی آنان منتشر کرده بودند.

بقایی تکذیب کرد

شنیده شد که حمید بقایی در پاسخ به اینکه گفته شده است در سفر به مصر شما هنگام ورود از تیم اعزامی جدا و هنگام بازگشت به ایران به آنان پیوستید، آیا این خبر صحت دارد؟ گفت: اینها حرف‌های مفت است. مهر نوشت؛ حمید بقایی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران ۲۲بهمن را روز تاریخی و میراث فرهنگی خواند و گفت: به خاطر دارم در سال ۵۷ شور و شعفی میان مردم بود و شاهد همان شور و نشاط در بهمن ۹۱ بودیم و همان شور و شعف در میان مردم موج می‌زند.

یک زن، رئیس فدراسیون را کتک زد!

شنیده شد که مسابقات قهرمانی یکی از رشته‌های رزمی در رده بانوان درحالی روز یکشنبه به پایان رسید که درمراسم اختتامیه این مسابقات اتفاق عجیبی رخ داد. سراج ۲۴ نوشت؛ درحالی که رئیس فدراسیون در پایان مسابقات درحال اهدای جوایز به تیم‌های قهرمان بود یکی از شرکت‌کنندگان خانم به سمت او حمله‌ور شد و با مشت ضربه‌ای به سر وی وارد کرد.

حاضران در سالن مسابقات معتقدند با توجه به ناداوری که در این دوره از مسابقات وجود داشت؛ بارها تیم‌های متضرر از نحوه قضاوت داوران به مسئول کمیته داوری اعتراض خود را اعلام کردند، اما گویا گوش کسی شنوا نبوده و سرانجام یکی از نفراتی که تیم آنها در این دوره از قضاوت‌ها از نحوه قضاوت داوران لطمه خورده بود در پایان از خجالت رئیس فدراسیون درآمد و با وارد کردن ضربه مشت به سر آقای رئیس اختتامیه مسابقات را اعلام کرد!

وزیر اقتصاد: با خبرنگاران مصاحبه نمی‌کنم

شنیده شد که وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: به خاطر مطلبی که خلاف صحبت‌های من منتشر شده فعلا با خبرنگاران مصاحبه نمی‌کنم. فارس نوشت؛ شمس‌الدین حسینی پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: چندی پیش خبرنگاری از من درباره یک موسسه سوالی کرد که من به او گفتم من چنین موضوعی را در مورد این موسسه بیان نکردم و از شما می‌شنوم اما با کمال تاسف آن خبرنگار برخلاف صحبت من مطلبی را منتشر کرد و من به همین خاطر ترجیح می‌دهم فعلا با خبرنگاران مصاحبه‌ای نداشته باشم.

واکنش معمارزاده به شایعه بازداشتش

شنیده شد که دروازه‌بان سابق پرسپولیس شایعه بازداشتش را شیطنت یک فرد می‌داند و می‌گوید با او به بدترین شکل ممکن برخورد خواهد کرد. ایسنا نوشت؛ دیروز در ورزشگاه آزادی شایعه‌ای دهان به دهان خبرنگاران چرخید.

شایعه‌ای که حکایت از بازداشت میثاق معمارزاده به دلیل درگیری خیابانی در کرج داشت اما دروازه‌بان سابق پرسپولیس با رد این شایعه گفت: در این یکی، دو ساعت اخیر خبرنگاران مدام به من زنگ می‌زنند اما من صبح اداره مالیات بودم و بعدازظهر هم به تمرین رفتم. متاسفم که یک نفر شیطنت کرده و مطمئنا اگر او را پیدا کنم به بدترین شکل ممکن با او برخورد خواهم کرد. معمارزاده در پایان گفت:‌ اگر تردید دارید که من آزادم یا بازداشت هرجا که بخواهید می‌آیم تا شما من را ببینید!

خوش‌چهره هم قصد کاندیداتوری ندارد

شنیده شد که محمد خوش‌چهره ضمن تکذیب حضور خود در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده به عنوان کاندیدا گفت: «تاکنون پیشنهاداتی در این باره به بنده شده اما فعلا هیچ تصمیمی برای چنین ماموریتی ندارم.» فرارو نوشت؛ وی تاکید کرد: «به‌رغم دعوت‌های دانشگاهی و برخی جریان‌های سیاسی از بنده برای حضور در انتخابات، فعلا هیچ تصمیمی برای کاندیداتوری ندارم.»

رئیس دفتر مصباح: مردم قم به لاریجانی حساسیت دارند!

شنیده شد که رئیس دفتر آیت ا… مصباح یزدی، در جمع اساتید، دانش‌پژوهان و کارمندان موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با تقدیر و تشکر از مردم ایران به‌خاطر راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن امسال گفت: مردم با حضور میلیونی خود، دنیا را به کما فرو برده، به‌گونه‌‌ای که نتوانستند تحلیلی درست و صحیحی نسبت به این حماسه عظیم داشته باشند.

حجت‌الاسلام جلالی با بیان اینکه مردم قم همانند مردم سایر کشور، حضور پرشورتری نسبت به سال‌های گذشته داشتند، ادامه داد: شعارهای مردم، بسیار زیبا، وحدت‌آفرین و متناسب با زمان بود، که حکایت از بصیرت مردم قم داشت. وی با اشاره به ناتمام ماندن سخنرانی رئیس مجلس اظهار کرد: اگر سخنران مراسم ۲۲ بهمن، هشدارهای دلسوزانه مسئولان امنیتی و سیاسی قم، مبنی بر حساسیت مردم قم به ایشان، را جدی می‌گرفت، ما شاهد چنین حادثه ناگوار نبودیم. جلالی گفت: نیروهای امنیتی باید قضیه را مورد بررسی قرار داده و شفاف‌سازی کنند و با مجرمین برخوردی سریع و قانونی شود.

*جمهوری:

شیر خشک‌های معمولی گران می شود
رئیس انجمن علمی شیر مادر از گران شدن شیر خشک‌های معمولی کودکان در ماههای اخیر خبر داد و گفت: قیمت یک قوطی شیر خشک معمولی به ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان رسیده است. ناصر کلانتری افزود: شیر خشک‌های معمولی در ماه‌های اخیر به شدت گران شده و با کمبود آن نیز مواجه بوده ایم. رئیس انجمن علمی شیر مادر گفت: با توجه به محاسبات انجام شده بین ۸ تا ۱۰ درصد کودکان ایرانی زیر ۲ سال، شیر خشک مصرف می‌کنند.

توضیحات احمدی نژاد درباره “زنده باد بهار”
رئیس‌جمهور به شایعاتی که درباره شعار “زنده باد بهار” و ارتباط آن با تبلیغات انتخاباتی مرتبط با وی برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم مطرح شده است پاسخ داد.

وی دیروز در حاشیه جلسه دولت گفت: “هیچ شائبه‌ای درباره شعار “زنده باد بهار” وجود ندارد و من درخصوص امام زمان صحبت کردم.” احمدی نژاد، در سخنرانی مراسم ۲۲ بهمن تهران شعار “زنده باد بهار” را به زبان آورده بود که مخالفان وی گفتند وی در یک مراسم ملی و کشوری شعار انتخاباتی گروه خود را مطرح کرده است.

افزایش چشمگیر حملات سایبری علیه رژیم صهیونیستی
حملات سایبری علیه رژیم صهیونیستی به ویژه بعد از جنگ هشت روزه این رژیم به غزه افزایش چشمگیری یافته است. ارتش رژیم صهیونیستی به منظور مقابله با افزایش حملات سایبری و حمله هکرها ?ک اتاق جنگ و?ژه تاسیس کرده است.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از سایت عاروتص شوا رژیم صهیونیستی با تاسیس اتاق جنگ ویژه مخصوص حملات سایبری اولین رژیم نظامی در جهان است که اقدام به چنین کاری کرده است. این اتاق جنگ توسط ۲۰ نظامی که در رشته سایبری فارغ التحصیل شده اند، بصورت ۲۴ ساعته نظارت و مدیریت خواهد شد. این سایت افزود: تصمیم برای تأسیس این اطاق به افزایش حملات سایبری علیه رژیم صهیونیستی بعد از جنگ ۸ روزه غزه مربوط می‌شود.

پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۵:۲۹
کد خبر : 6685
بازدیدها: 295

پاسخی بگذارید »