جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

همایش تخصصی زندگی دوم در فضای مجازی برگزار می شود

danesheroz اسفند ۴, ۱۳۹۱ ۰

همایش تخصصی بررسی ابعاد زندگی دوم با هدف آشنایی جامعه با ادبیات و مفاهیم زندگی در فضای مجازی هفتم اسفندماه در تهران برگزار می شود

زندگی دوم  یک بازی رایانه ای برخط ( آن لاین ) است که توسط کارشناسان غربی طراحی شده است . افراد در این بازی با توجه به سلیقه خود می توانند شخصیت دلخواه خود را طراحی و در مکان دلخواه زندگی کنند.

سعید قاضی مغربی معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت : این همایش با موضوع بررسی ابعاد زندگی دوم با همکاری برخی نهاد ها و دستگاه های علمی در محل سالن همایش های پزوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد : هدف جهاد دانشگاهی از برپایی این همایش تخصصی این است که زمینه لازم را برای آشنایی کارشناسان و اندیشمندان با مقوله زندگی دوم و فضای مجازی فراهم کند و مسایل و مشکلات ناشی از این بازی رایانه ای با حضور کارشناسان بررسی شود و در گام بعدی این یافته ها در اختیار مسوولان و سیاستگذاران قرار دهد.

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی در مورد سایت زندگی دوم که توسط برخی کارشناسان غربی با اهداف خاص راه اندازی شده است ، گفت: در این همایش ۹ مقاله ارایه می شود و در برخی از این مقالات ابعاد مختلف این سایت و آسیب ها و مسایل فرهنگی و اجتماعی ناشی از آن مورد بررسی قرار می گیرد.

به گفته وی این همایش با همکاری شورای عالی مجازی، شورای عالی آموزش و پرورش ، سازمان بسیج علمی و فناوری، حوزه علمیه قم، موسسه مطالعات امام خمینی (ره ) ، معاونت و معاونت های فرهنگی جهاد دانشگاهی برگزار می شود .

همچنین دکترˈکاظم فولادی ˈ دبیرعلمی همایش تخصصی بررسی ابعاد زندگی دوم در این نشست گفت : زندگی مجازی یک پدیده ذهنی است که فرد را با مفاهیمی در زمینه کسب و کار، ازدواج، مسائل مالی و دیگر موضوعات درگیر می کند.

وی افزود: در این همایش بحث های مختلف از جمله اعتیاد اینترنتی، بیماری های ناشی از کار در این فضا، سیستم های امنیتی، پزشکی و دندان پزشکی، سیستم های مالی، بازی های رایانه ای و دیگر موارد مورد توجه قرار گرفته است.

به گفته وی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و گسترش فضای مجازی امری اجتناب ناپذیر است ولی باید آثار و تبعات آن در جامعه مدیریت شود و برگزاری این همایش و همایش های بعدی به همین منظور است.

منبع: ایرنا

جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۴
کد خبر : 7610
بازدیدها: 271

پاسخی بگذارید »