دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

همایش تجلیل از طرح های برگزیده پژوهشی معلمان البرز

danesheroz1 آذر ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
همایش تجلیل از طرح های برگزیده پژوهشی معلمان البرز

دانش روز: ویژه برنامه تجلیل از معلمان، مدیران و طرح های برگزیده پژوهشی و رونمایی از تازه های نشر استان البرز
توسط آموزش و پرورش استان البرز در کانون امام علی(ع) برگزار شد

به گزارش دانش روز، شانزدهمین دوره معرفی و تجلیل از پژوهشگران و طرح های پژوهشی برتر اداره کل آموزش و پرورش، امروز دو شنبه ۲۵ آذرماه ۹۲ در کانون امام علی(ع) برگزار شد.

1 2

در این همایش روسای آموزش و پرورش ۸ گانه استان البرز ـ  ساکی، مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز ـ  کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس ـ دکتر اقبال قاسمی پویا، بنیان گذار اقدام پژوهی در ایران ـ نماینده وزارت آموزش و پرورش ـ معاونین پژوهشی و جمعی از معلمان پژوهشگر حضور داشتند.

dpsqzyai

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز در این همایش گفت: امروز عصری است که بشر روشهای تحقیق و آزمونهای آماری را به خوبی شناخته و به عنوان یک نیرومند می تواند می تواند از آنها بهره گرفته و تصمیمات عقلایی بگیرد.

ساکی افزود: امروزه از هیچ کارمندی نمی پذیرند چند بار آزمون و خطا انجام دهد چراکه منابع و دیگر امکانات را دراختیار دارد و لازم است در همه دستگاه ها تصمیمات بر اساس پژوهش صورت گیرد و برنامه ریزی ها مبتنی بر یافته های پژوهشی باشد.

ساکی در تشریح طرح های پژوهشی انجام شده توسط معلمان استان البرز در سال ۹۲ گفت: همایش امروز میزبان ۴۱۲ نفر از معلمان پژوهنده در شانزدهمین دوره معرفی پژوهشگران برتر می باشد.

وی افزود: برای ترویج و تعمیق فرهنگ پژوهش ۲۰۰۰ زرح اقدام پژوهشی به دبیرخانه واصل شد که ۱۷۷۱ طرح ارزیابی شد و ۴۱۶ طرح در نهایت منتخب شد و در نهایت ۲۰ زرح به مرحله کشوری راه یافت و فردا در برنامه ای با حضور وزیر ۲ طرح از استان البرز ارائه خواهد شد.

ساکی در ادامه مطالعات و پژوهش بر مبنای یافته های علمی ـ آموزش مبتنی بر پژوهش ـ استفاده از نرم افزار سامانه مدیریت پژوهشی ـ تقویت پژوهش سراهای دانش آموزی ـ هدایت دانش آموزان به سوی جشنواره  فراخوان مقالات دانش آموزی را از اهداف پیش روی این اداره عنوان کرد.

وی در خاتمه گفت: امید دارم روزی دزر این سرزمین معلمی نداشته باشیم که پژوهش را در کنار ندریس جزوظایف خود نداند و از هر ۲ به طور همزمان بهره بگیرد.

3 56

در ادامه از دو طرح برتر کشوری و کتابهای گوهر تراش و نیاز نسبی اولویت پژوهی و راهکارهای پژوهشی که دربرگیرنده جمعی از طرح ها و پژوهش های معلمان بود رونمایی شد.

765868 1

همچنین در حاشیه این همایش نمایشگاه طرح های پژوهشی معلمان و دانش آموزان استان البرز برپا شد.

دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۶
کد خبر : 80534
بازدیدها: 472

پاسخی بگذارید »