سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

همایش تازه های آموزش و مشاوره تحصیلی دنیا برگزار شد

danesheroz1 دی ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
همایش تازه های آموزش و مشاوره تحصیلی دنیا برگزار شد

دانش روز: همایش تازه های آموزش و مشاوره تحصیلی دنیا با حضور ۵۰۰ نفراز مدیران، معلمان و مشاوران دبیرستان و راهنمایی روز ۵ شنبه در تالار ابن سینا دانشکده پزشکی شهید بهشتی برگزار شد

به گزارش دانش روز، عضو مجمع مشاوران تحصیلی جهان در این همایش گفت: ایجاد ارتباط بین نتیجه فرد و نتیجه گروه، ایجاد انگیزه برای مشارکت فعالانه، آموزش روش یادگیری درگروه، همراهی مسئولانه والدین دراجرای کارگروهی، ایجادهمگرایی بین افراد درگروه و درآخر بالا بردن ظرفیت تحمل یکدیگر در بین افرادگروه رعایت این فاکتورها می تواند یک گروه موفق رابسازد.

20141168492362

وی افزود: امروزه نظام آموزشی جهان برروی سیستم الکترونیکی و اینترنتی بنا شده و مدیران و معلمان باید این تکنیک را فراگرفته و باتوجه به سختی کار نتیجه این کار زیبا است.

وی اظهار داشت: دردنیای کنونی که باسرعت روبه جلو درپیش است مامجبوریم که ازاین فضا ها استفاده صحیح نماییم و اگر خودمان رااصلاح نکنیم دانش آموزان وفرزندانمان ماراترک نموده وباید بررسی کرد تا از روش های صحیح الکترونیک جدید بهره کافی رابردوحالا که این فضا باز شده ماازآن استفاده مثبت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مدیران و معلمان رهبران بزرگ برای دانش آموزان هستند و در ایران امکان موفقیت بسیار زیاد است و ما زندگی مان محصول چیزی است که باور داریم و اگر فکر کنی که می توانی یقین داشته باش که می توانی وهرچه که فکر کنی همان است.
وی گفت: معلمی باید با معرفت، عشق، رهبری، فروشندگی وتکامل همراه باشدچون معلمی شالوده موفقیت هرنظام و هرکشوری است و کشور های دارای معلم خوب پیشرفت مملکت خود را رقم می زنند.
وی افزود: رهبران ومعلمان شاگردان را با قلب و هوش خود و اخلاق بالا راهنمایی می کنند و بچه ها براساس تفکری رشته های دانشگاهی را انتخاب می کنند که ماباید آنها را راهنمایی صحیح نماییم ویکی ازدلایل موفقیت دوست داشتن کاراست وهیچ وقت برای تغییر مسیر دادن دیر نیست.
وی خاطر نشان کرد: هر فرد یک سری ویژکی هایی دارد که آنهارادوست دارد وهدف فرد در زندگی باید کشف استعدادهای خود و بعد ازتشخیص استعداد کارهای مورد علاقه خود را انجام دهد.
میر صادقی گفت: انرژی دانش آموزان در کلاس ها ازانرژی اولیه معلمان می باشد باید به رویا ها و اهداف و آرزوها نگاه کنیم و بگوییم چرا که نه؟۲۱درصد از میلیاردرهای جهان سواد لازم را ندارند معلمان موفقیت را به سبک اسلام و مهارت های زندگی را به سبک اسلامی آموزش داده و هدایت بچه هارا بسوی مسائل معنوی بدون تحکم پیش بگیریم و مراسم های مذهبی ودینی را فقط بچه ها انجام دهند وما رهبری آنها را بعهده بگیریم.
میر صادقی قدم اول برای موفقیت راعوض کردن فکر خودمان دانست و گفت: در دین سفارش شده است که کسب حلال از۷۰سال عبادت بالاتر است .
وی در موضوعی دیگر تاثیر جملات رابیان کرد وگفت: تاثیر جملات سوالی ۵ برابر جملات خبری است و سوال موجب می گردد که شاگردان به فکر فرو بروند

وی درپایان خاطر نشان کرد: شاگردان باید مهارت های اجتماعی را فراگرفته و باید معلمان با لحن خوب یا شاگردان سخن گفته و یک معلم نباید فکر کند که فقط صرفا جمله تاثیر گذار است، بلکه لحن خوب خیلی موثر تر می باشد و عصاره موفقیت معلمان، صمیمیت، جدیت و خوش اخلاقی با شاگردان است.

مجتبی اعتمادی

جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۹
کد خبر : 87984
بازدیدها: 349

پاسخی بگذارید »