جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هشدار نسبت به گران‌فروشی در بازار خودرو

danesheroz فروردین ۲۱, ۱۳۹۲ ۰

با وجود کاهش قابل توجه قیمت خودروهای داخلی در بازار آزاد، برخی از نمایندگی‌های فروش خودروسازان این محصولات را به نرخی بالاتر از قیمت‌های روز بازار عرضه می‌کنند

در حدود دو ماه اخیر روند قیمتی خودروهای پر تیراژ داخلی در بازار آزاد نزولی بوده است. دلیل اصلی این موضوع نیز توقف خرید خودرو از سوی مصرف‌کنندگان به امید تحقق وعده‌های داده شده برای کاهش قیمت‌های رسمی خودروها است.

حدود یک ماه پیش رییس‌جمهوری در یک برنامه زنده تلویزیونی از خودروسازان خواست قیمت محصولات خودرا کاهش دهند. البته اگرچه خودروسازان کاهش جزئی را در نرخ محصولات خود اعمال کردند اما از نظر کارشناسان و منتقدان این میزان کاهش قیمت کافی نبوده است.

در نتیجه این شرایط مصرف‌کنندگان نیز در دو ماهه اخیر از بازار خودرو قهر کرده و در انتظار تحقق وعده‌های داده شده برای کاهش قیمت‌ها هستند. نتیجه این وضعیت رکود گسترده در بازار خودرو و کمتر شدن قیمت بازار بسیاری از خودروها نسبت به قیمت‌های رسمی تعیین شده از سوی خودروسازان است.

در چنین شرایطی که به دلیل رکود بازار و نبود مشتری، برخی از فروشندگان سعی می‌کنند حتی با ارائه تخفیف خودروهای خود را به فروش برسانند برخی از نمایندگی‌های فروش خودروسازان این محصولات را به نرخی بالاتر از قیمت‌های روز بازار عرضه می‌کنند.

به عنوان مثال در شرایطی که قیمت سایپا ۱۳۱SL در بازار آزاد حدود ۱۴ میلیون تومان است برخی از فروشندگان قیمت این محصول را ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عنوان می‌کنند. اگرچه قیمت تیبا نیز به حدود ۱۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کاهش یافته اما قیمت این خودرو از سوی برخی فروشندگان ۲۰ میلیون تومان عنوان می‌شود.

در این شرایط مصرف‌کنندگان در صورت نیاز به خرید این محصولات باید از نمایندگی‌های فروش مختلف قیمت خودروی مدنظر خود را استعلام کرده و پس از آن این محصولات را به کمترین نرخ ممکن خریداری کنند.

چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۶:۵۹
کد خبر : 11282
بازدیدها: 129

پاسخی بگذارید »