پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هشدار سازمان ملل نسبت به آزار ده‌ ها میلیون دختر جوان در جهان

danesheroz1 بهمن ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
هشدار سازمان ملل نسبت به آزار ده‌ ها میلیون دختر جوان در جهان

دانش روز: دبیر کل سازمان ملل هشدار داد که درصورت عدم جلوگیری از آزار جنسی دختران، ۸۶ میلیون دختر جوان در سراسر جهان متحمل ختنه زنانه خواهند شد

به گزارش دانش روز، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی عدم تحمل ختنه زنانه، ۶ فوریه ۲۰۱۴ برابر با ۱۷ بهمن ماه جاری، اعلام کرد : تقریبا ۱۲۵ میلیون دختر و زن امروزه در ۲۹ کشور جهان در آفریقا و خاورمیانه که ختنه زنانه در آنجا مرسوم تر است، گرفتار این رسم هستند.

وی هشدار داد در صورتی که جلوی این کارگرفته نشود، احتمال می رود تا سال ۲۰۳۰ تعداد ۸۶ میلیون دختر جوان دیگر در سراسر جهان تحت این عمل قرار گیرند.

بان کی مون تصریح کرد: ختنه زنانه موجب صدمه به افراد می شود. اثرات فوری و طولانی مدت این اقدام شامل درد همیشگی، عفونت، عدم کنترل ادرار و بعضی اوقات مشکلات مزمن در حاملگی و وضع حمل می شود.

به گفته دبیر کل سازمان ملل، ختنه زنانه در آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و سایر مناطق نیز انجام می شود و کشورهای این مناطق باید برای حل این مشکل هوشیار باشند.

بان کی مون  تاکید کرد: هیچ دلیل مذهبی، توسعه ای و بهداشتی برای انجام ختنه دختران و زنان وجود ندارد.  اگرچه برخی ممکن است آن را به عنوان یک “سنت” قبول داشته باشند، ما باید به یاد آوریم از بردگی، آنچه به آن “قتل های ناموسی” گفته می شود و سایر عملکرد های غیر انسانی نیز با همین استدلال های ضعیف دفاع می شده است.

منبع: مهر

چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۶
کد خبر : 91861
بازدیدها: 276

پاسخی بگذارید »