یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کلاهبرداری

هشدار دادستان کرج به مردم درباره کلاهبرداری های تلفنی

danesheroz1 خرداد ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
هشدار دادستان کرج به مردم درباره کلاهبرداری های تلفنی

دانش روز: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کرج در خصوص کلاهبرداری های تلفنی و کسر شدن پول از حساب مردم دوباره هشدارها داد و گفت: متاسفانه با وجود اطلاع رسانی های فروان در این خصوص بازهم شاهد این گونه کلاهبرداری ها در سطح شهر به تعداد زیاد هستیم

علی فرهادی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل دادسرای عمومی و انقلاب کرج برگزار شد در خصوص کلاهبرداری با تلفن توسط افراد سود جود به خصوص مجرمان زندانیان شده به مردم هشدارهای مکرر داد. وی با بیان اینکه اطلاع رسانی فروانی در خصوص این موضوع شده است اما متاسفانه باز شاهد این گونه اتفاقات در سطح شهر هستیم، تاکید کرد: متاسفانه مردم توجه نمی کنند در موقع وارزی وجه به حسابشان، فرد دارنده حساب مبدا باید به عابر بانک مراجعه کند نه خود شخص که دارنده حساب مقصد است. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کرج بابیان اینکه متاسفانه این کلاهبرداری های تلفنی بیشتر توسط زندانیان و از طریق تلفن های زندان انجام می شود، گفت: برای جلوگیری از این امر نرم افزاری تهیه کرده ایم که بلافاصله پس از برقراری تماس از زندان به افراد هشدار برقراری تماس از زندان را می دهد، اما متاسفانه باز شاهد این گونه کلاهبرداری ها هستیم.

بانک ها در ارائه تسهیلات در باتلاق قرار گرفته اند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کرج در خصوص کلاهبرداری از بانک ها نیز گفت: متاسفانه بانک ها در ارائه تسهیلات به برخی افراد که در اجتماع یا بازار از جایگاهی برخوردارند به راحتی اعتماد می کنند و تسهیلات کلان در اختیار آنها می گذارند و از این سهل انگاری ها نیز ضربه می خورند. فرهادی تاکید کرد: به صرف اینکه فردی تاجر است یا شغل های این چنینی دارند نباید به آنها تسهیلات کلان داد و اگر تسهیلاتی نیز داده می شود باید بابت آن نیز اسناد معتبر دریافت شود. وی با بیان اینکه متاسفانه بانک ها در ارائه تسهیلات در باتلاق قرار گرفته اند، اظهار داشت: برخی بانک ها به این موضوع توجه ندارند که اگر فرد دریافت کننده تسهیلات به هر نحوی نتوانست باز پرداخت وام را داشته باشد چه باید بکنند.

وجود زندان موجب افزایش جرم در کرج شده است

دادستان عمومی و انقلاب کرج به وجود دو زندان بزرگ در شهرستان کرج اشاره کرد و افزود: جمعیت این زندان ها بسیار زیاد است و متاسفانه با وجود اینکه این زندان ها برای شهرستان کرج نیستند زمینه ایجاد جرم را در کرج فراهم می کنند. فرهادی به آمار قتل اشاره کرد و گفت: این آمار نسبت به سه ماهه اول سال گذشته کاهش داشته است، در سه ماهه اول سال ۹۱ ۱۱فقره قتل ثبت شده است و در سه ماهه اول امسال البته تا این تاریخ هشت فقره به ثبت رسیده است. وی در پایان اعلام کرد: از میان هشت فقره قتل ثبت شده سه مورد آن خانوادگی بوده است.

منبع:ایرنا

یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۵
کد خبر : 28209
بازدیدها: 176

پاسخی بگذارید »