جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هشدار بانک مرکزی درباره تبلیغات کذب موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز

danesheroz اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۲ ۰

بانک مرکزی در باره تبلیغات کذب برخی موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز فعالیت مبنی بر تشویق عموم به سپرده گذاری یا دریافت تسهیلات هشدار داد.

بانک مرکزی تصریح کرده است: برخی موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز فعالیت از این بانک با استفاده از عناوینی مانند تحت نظارت بانک مرکزی اقدام به تبلیغات وسیع بر روی بیلبوردهای مستقر در سطح شهرها ، جاده های برون شهری، میادین ورزشی و شبکه‌های استانی صدا و سیما کرده اند و مردم را برای سپرده‌گذاری یا دریافت تسهیلات از آن موسسات تشویق می‌ کنند.

بر اساس قانون پولی و بانکی کشور و قانون تنظیم بازار غیر متشکل پولی، تمامی متقاضیان فعالیت در بازار پول ، پیش از هرگونه اقدامی ملزم به دریافت مجوز از بانک مرکزی هستند و

انتظار می‌رود مردم عزیز ضمن توجه جدی به هشدارهای این بانک و در جهت جلوگیری از به خطر افتادن سپرده‌هایشان فقط در بانک ها یا موسسات دارای مجوز این بانک سپرده گذاری و اقدام به دریافت تسهیلات کنند.

بدیهی است پرداخت سود بیش از نرخ مصوب در این موسسات خلاف قوانین است و مورد تایید این بانک نیست و بانک مرکزی هیچگونه مسئولیتی در قبال سپرده‌های مردم در این ‌گونه موسسات ندارد.

شعب بانکها و موسسات دارای مجوز علاوه بر مجوز کلی، دارای مجوز جداگانه‌ای نیز هستند. بنابراین به مردم عزیز توصیه شده است قبل از سپرده‌گذاری حتما مجوز بانک یا موسسه مربوطه را مطالبه و برای اطمینان به سایت بانک به نشانی www.cbi.ir، بخش« نظارت بانکی» و زیربخش‌ «بانکها و موسسات دارای مجوز» مراجعه کنند.

پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۴
کد خبر : 16106
بازدیدها: 197

پاسخی بگذارید »