پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هزاران امضا مردم ترکیه در حمایت از دولت بشار اسد

danesheroz1 شهریور ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
هزاران امضا مردم ترکیه در حمایت از دولت بشار اسد

دانش روز: از شروع نا آرامی ها در سوریه و حمایت دولت ترکیه از شورشیان بسیاری از مردم این کشور با پیوستن به صفحات ضد جنگ و حمایت از دولت قانونی بشار اسد، با سیاست های جنگ طلبانه دولت آنکارا مخالفت کرده اند

 

به گزارش دانش روز،  تعداد صفحات حامی دولت بشار اسد در شبکه های اجتماعی علی الخصوص شبکه اجتماعی فیس بوک در روز های اخیر به شدت افزایش یافته است.

یکی از این صفحات ترک زبان با نام” حقایق سوریه( زنده باد اسد)” که نزدیک به نه هزار لایک فیس بوکی دارد با افشای اسناد و حقایق جنگ و تحرکات در میدان نبرد، اذهان عمومی مردم ترکیه را که مسوم به فضای رسانه ای تحت امر دولت ترکیه است را روشن می سازد.

در این صفحات با مخالفت علنی با جنگ علیه سوریه و انتقاد شدید از عملکرد دولت رجب طیب اردوغان، به حقایق مخفی از اذهان  مردم ترکیه اشاره می شود.

در مقدمه این صفحه نوشته شده است که: “دولت و مردم سوریه در نبرد پایانی با امپریالیسم خون خوار مبارزه می کنند. در این جنگ مبارک ما مردم ترکیه با تمام وجود در کنارشان هستیم…
زنده باد استقلال ملت ها….. مرگ بر امپریالیسم”

در صفحه ای دیگر در فیس بوک با نام ” جبهه ضد جنگ علیه سوریه” با حمایت از دولت بشار اسد تظاهرات و تحرکات ضد جنگ در سرتاسر جهان مخصوصا در ترکیه تحت پوشش قرار می گیرد.

با روشن تر شدن ابعاد جنگ در سوریه و احتمال آغاز جنگی همه جانبه علیه دولت و مردم این کشور و مشارکت ترکیه در این جنگ مردم ترکیه خشم و نارضایتی خود از مواضع دولت خود در قبال سوریه را  بیش از پیش آشکار کرده اند.

منبع:دانا

یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۸
کد خبر : 56083
بازدیدها: 230

پاسخی بگذارید »