پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

شکستن دو کتف دانش آموز ایرانی‌ بر اثر حمله نژادپرستانه + عکس

danesheroz1 بهمن ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
شکستن دو کتف دانش آموز ایرانی‌ بر اثر حمله نژادپرستانه + عکس

دانش روز: در آمریکا، پلیس یک نوجوان را به اتهام حمله نژاد‌پرستانه به امید باباخانی، دانش آموز ۱۳ ساله ایرانی‌تبار مقیم شیکاگو دستگیر کرده است

 به گزارش دانش روز، دانش آموز ایرانی‌تبار در شیکاگو مورد حمله نژادپرستانه قرار گرفت. در اثر این حمله، کتف امید باباخانی آسیب جدی دیده است.

بنابر مقررات آمریکا، نام فرد مهاجم به علت نوجوان بودن آن در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته اما امید باباخانی، روز پنجشنبه (۱۳ فوریه – ۲۴ بهمن) در گفتگو با بی‌بی‌سی ماجرا را چنین توصیف کرد: “روز دوشنبه داشتم با دوستم در کریدور مدرسه به سمت کمد شخصی‌ام می‌رفتیم که یک نفر از پشت صدایم زد هی! پرشین. می‌خوای با من دست و پنجه نرم کنی. من توجهی نکردم اما چند لحظه بعد او از پشت به من حمله کرد و کوبیدم به زمین و شروع کرد من را زیر باد کتک گرفتن. او همزمان حرف‌های رکیکی نسبت به مادر من به کار می‌برد. او هم کلاسی یا دوستی که از نزدیک همدیگر رو بشناسیم نیست. ما فقط هم مدرسه‌ای هستیم.

, ,

منوچهر باباخانی، پدر امید، می‌گوید پسرم از کودکی علاقمند به شنا بوده و در این رشته خیلی پیشرفت کرده بود حالا با شکستگی در ناحیه هر دو شانه معلوم نیست آینده ورزشی او چه خواهد شد.

باباخانی حدود سه دهه است که از ایران مهاجرت کرده و همسرش آمریکایی است.

پلیس شیکاگو ابتدا مهاجم را به اتهام حمله فیزیکی مورد بازخواست قرار داده بود اما با مطرح شدن احتمال “نژادپرستانه” بودن آن، اکنون اتهام تازه‌ای متوجه او کرده است.

قرار است دادگاه رسیدگی به این پرونده روز چهارشنبه (۲۶ فوریه – هفتم اسفند) برگزار شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۱
کد خبر : 94363
بازدیدها: 340

پاسخی بگذارید »