شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هرآنچه در برنامه نود گذشت + گزارش تصویری

danesheroz اسفند ۲۲, ۱۳۹۱ ۰
هرآنچه در برنامه نود گذشت + گزارش تصویری

برنامه نود دوشنبه شب بیست و یکم اسفندماه از ساعت ۲۲ و ۴۸ دقیقه به روی آنتن شبکه سوم سیما رفت

برنامه نود دوشنبه شب بیست و یکم اسفندماه از ساعت ۲۲ و ۴۸ دقیقه به روی آنتن شبکه سوم سیما رفت.

سوال مسابقه پیام کوتاه برنامه در خصوص انتخاب بهترین بازیکن فوتبال ایران در سال ۱۳۹۱ بود.
مسعود مرادی کارشناس مسائل داوری برنامه نود بود.
قبل از پخش بازی ذوب آهن و پرسپولیس در جام حذفی گزارشی از کارخانه ذوب آهن اصفهان و فعالیت کارکنان سخت کوش این کارخانه در تولید فولاد و در کنار کوره بلند ذوب آهن پخش شد.
نتایج و نکات جام حذفی و هفته بیست و نهم لیگ برتر:
شکری مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس در امور بین الملل در خصوص پرداخت طلب بدهی وینگادا گفت: مبلغ پرداختی ما به وینگادا در حدود ۳۰۰ هزار دلار است و ۶۳ هزار دلار نیز برای دستیار ایشان باید پرداخت کنیم و نامه ای که از فیفا به دست ما رسیده است تا تاریخ ۱۵ مارس(۲۵ اسفند) باید این پول پرداخت شود. با اعتراضی که به رای اولیه شده بود مبلغ جدید که کمتر از مبلغ اولیه است را باید به ایشان پرداخت کنیم. ضمن اینکه این مبلغ با پاداش هایی که باید پرداخت می شده است.
دانشجویان آذری زبان هوادار تیم تراکتورسازی تبریز قبل از بازی با استقلال در مقابل دانشگاه صنعتی شریف خود را آماده حضور در ورزشگاه می کنند.
هواداران تیم استقلال تهران نسبت به حضور هواداران تیم تراکتورسازی در ورزشگاه بیش از ظرفیت ده درصد معترض بودند.
مهدی تاج سرپرست سازمان لیگ برتر با حضور در برنامه نود به تعدادی از سوال ها پاسخ گفت؛ وی در خصوص قانون میزبان و میهمان در بازی های داخلی گفت: در سال ۱۳۸۰ مصوبه ای تصویب شد که در آن قانون ۹۰ درصد میزبان و ۱۰ درصد میهمان رعایت شود و بلیت فروشی ها به صوزت الکترونیکی و به باشگاه ها داده شود اما این کار صورت نگرفت.
تاج در ادامه گفت: قرار است بخشی از ورزشگاه آزادی صندلی هایش شماره دار شود و بلیت ها به صورت الکتریکی فروخته شود ما مترصد این هستیم که دستکاه هایی که خریداری کردیم از گمرگ آزاد شود تا این کار عملی شود.
وی تصریح کرد: ما باید کاری کنیم که تماشاگران نیم ساعت قبل از بازی به ورزشگاه بیایند تا با خاطری آسوده در جای خود مستقر شوند و بدین ترتیب آنها نیز به راحتی فقط بازی را نگاه می کنند و تیم خود را تشویق می کنند.
سرپرست سازمان لیگ اضافه کرد: استقبال می کنم از اینکه بلیت فروشی به باشگاه ها واگذار شود اما شرط آن این است که تیم ها ورزشگاه اختصاصی داشته باشند که این موضوع جزو الزامات ای اف سی نیز هست. البته اکنون در خصوص ورزشگاه آزادی تلاش می کنیم که این کار را برای استقلال و پرسپولیس انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد: پرسپولیسی ها این موضوع را به ما گفتند و پیشنهادشان را به ما دادند و قرار است روز سه شنبه در جلسه ای که با کاظمی دبیر سازمان لیگ داریم این موضوع را بررسی کنیم. ما برنامه ریزی که می کنیم متناسب با تمام مکانیزم های موجود است و باید شرایط تمام تیم ها را بررسی کنیم.
پس از پخش بازی تیم های استقلال و تراکتورسازی و آرای صادر شده در خصوص محرومیت و جریمه بازیکنان دو تیم و تماشاگران تیم استقلال حسن زاده رئیس کمیته انضباطی بر قطعی بودن این رای تاکید کرد و ماجدی سرپرست تیم استقلال نسبت به این رای معترض بود.
تاج در خصوص تغییر در برنامه بازی های لیگ برتر و جام حذفی گفت: ما برای خود تکلیف کردیم که ۲۰ اردیبهشت بازی های لیگ و جام حذفی را به پایان برسانیم اما با تغییر بازی تیم ملی مقابل کویت و تعداد زیاد بازیکنان استقلال در جام حذفی این تصمیم را گرفتیم. استقلال خواهان برگزاری بازی لیگ در مقابل گهر بود اما اگر این بازی برگزار می شد بازی های لیگ در موعد مقرر به پایان نمی رسید و با توجه به بازی های دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا بهترین تصمیم را گرفتیم.
وی تصریح کرد: برنامه های پیشنهادی که ما می دهیم به نوعی است که تمامی تیم ها به ویژه تیم هایی که در لیگ قهرمانان آسیا بازی دارند متضرر نشوند ما تمامی نظرات را می شنویم اما الزامی برای پذیرش آنها نداریم. انتقادات برخی دوستان به جاست اما ما باید برخی الزامات را رعایت کنیم ما برنامه های پیشنهادی خود را به صورت محرمانه به مدیران باشگاه ها می دهیم و به صورت محرمانه نیز جواب آنها را می گیریم.
سرپرست سازمان لیگ در ادامه گفت: کی روش برای ۲۸ اسفند تیم ملی را به امارات می برد و بدین ترتیب بازی های آنها را از ۲۷ اسفند به ۲۸ اسفند جا به جا کردیم در حالیکه زمان پرواز تیم ملی ساعت ۱۱ و نیم ظهر بود به تیم ها اعلام کردم می توانید به تیم ملی با مسئولیت من بازیکن ندهید!
در بین صحبتهای تاج گزارشی از مراسم تشییع جنازه مرحوم نوری خدایاری بازیکن تکنیکی و پیشین تیم ملی فوتبال پخش شد.
تاج در خصوص صحبتهای که روز دوشنبه رهبر انقلاب در جمع ورزشکاران داشتند، گفت: بحثی که رهبر معظم انقلاب امروز بیشتر روی آن تاکید داشتند اخلاق در ورزش بود. ایشان قهرمانی را یک قله دانستند و بر روی اجرای مسائل معنوی و اخلاقی در ورزش تاکید بسیار زیادی داشتند. وظیفه ما و رسانه ها باید این باشد که این موضوع را فراموش نکنیم و آن را در باشگاه ها و حتی در تمامی ورزش جاری و ساری کنیم.
در ادامه برنامه میرشاد ماجدی سرپرست تیم استقلال در خصوص آرای صادر شده توسط کمیته انضباطی بر علیه تیم استقلال گفت: ما از آرای کمیته انضباطی تمکین می کنیم اما در بازی رفت ما مقابل تراکتورسازی در تبریز همین اتفاقات افتاد ولی هیچ محرومیتی برای تیم تراکتورسازی در نظر گرفته نشد ولی با این محرومیت ها فوتبال ما درست نمی شود. من نیازی به تشویق شدن ندارم اما تیم استقلال هم شخصی و هم تیمی محروم شد، ما همیشه در محرومیت ها پیشرو هستیم اما در تشویق ها هیچ اتفاقی نمی افتد.
وی تصریح کرد: آرش برهانی یک حرکتی کرده است و کارت قرمز گرفته ولی فکر می کنم سه جلسه محرومیت برای او خیلی زیاد باشد. برهانی بازیکن باشخصیتی است و کمیته انضباطی باید این موضوع را در نظر بگیرد.
قائم مقام باشگاه گهر درود در واکنش به محرومیت تماشاگران در بازی استقلال و گهر درود در ارتباطی تلفنی با برنامه نود گفت: با این وضع تیم ما متضرر می شود زیرا طرفداران ما در این بازی به استادیوم می آمدند و این موضوع به نفع ما بود و حالا که اینگونه است پیشنهاد می دهم استقلال به لرستان بیاید و در آنجا با ما بازی کند!
ماجدی در پاسخ به صحبتهای قائم مقام باشگاه گهر گفت: وقتی که افراد غیر فوتبالی به فوتبال می آیند اینگونه صحبتها مطرح می شود؛ من فکر می کنم که این آقا قصد شوخی با ما را دارد!
تاج در خصوص تعداد تیم های لیگ برتر در فصل آینده گفت: برخی کارشناسان نقطه نظرات خود را مطرح کردند و با توجه به مسائل اقلیمی و شرایط جغرافیایی کشور و رفت و آمد تیم ها و محدودیت هایی که از لحاظ مراسم مذهبی داریم باید تصمیمات مهمی گرفته شود. ما مسابقه های بین المللی را نیز داریم و باید آنها را مد نظر داشته باشیم. اکنون اگر قرار است لیگ در فصل آینده با همان ۱۸ تیم برگزار شود باید هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال این تصمیم را بگیرد.
قنبرزاده مدیر عامل باشگاه نفت تهران نیز در خصوص بازی تیمش مقابل استقلال در لیگ برتر و میزبانی در ورزشگاهی غیر از آزادی از تیم استقلال گفت: سه دلیل اصلی برای این موضوع ما داریم. زمین اختصاصی ما دستگردی است و ما نیز بر این موضوع واقفیم که در آنجا نمی توان این بازی را برگزار کرد اما شرایط تختی به گونه ای است که می توان این بازی را در آنجا برگزار کرد؛ ضمن اینکه بدین ترتیب به زمین ورزشگاه آزادی کمتر فشار وارد می شود.
وی در ادامه تصریح کرد: ما حتی حاضریم ۹۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه را به  تماشاگران استقلال بدهیم اما اگر شورای تامین موافق برگزاری این بازی در ورزشگاه تختی نیست ورزشگاه دوم ما یادگار امام قم است و می خواهیم این بازی را در آنجا برگزار کنیم ضمن اینکه این دو ورزشگاه مورد تائید ای اف سی نیز است.
تاج در خصوص شرایط میزبانی برخی تیم ها به ویژه تیم های تهرانی در لیگ برتر گفت: طبق قانون ای اف سی ورزشگاه استاندارد که دارای اسکوبورد، وی آی پی و اتاق دوپینگ و سایر استانداردها باشد بازی باید در آنجا برگزار شود؛ در تمام دنیا افسر امنیتی همان کاری را می کند که در کشور ما شورای تامین انجام می دهد، من با صحبتهای قنبرزاده مبنی بر برگزاری بازی تیم نفت مقابل استقلال در ورزشگاه تختی موافقم و مهم نیست که ورزشگاه ظرفیت چند تماشاگر را دارد، از فصل آینده تیم های راه آهن و نفت مقابل استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه تختی برگزار می شود.
محمود یاوری سرمربی تیم فجرشهید سپاسی شیراز در ارتباطی تلفنی با برنامه نود در خصوص کاهش تعداد تیم های لیگ برتری در فصل آینده گفت: این کار جامعه شناسی نشده است در زمان جام تخت جمشید با ۳۰ میلیون جمعیت ۱۸ تیم حضور داشتند اما حالا با ۸۰ میلیون جمعیت می خواهند لیگ را ۱۶ تیمی کنند. اگر تعداد تیم ها بیشتر شود با توجه به علاقه ای که مردم و جوانان به فوتبال دارند از لحاظ فرهنگی نیز به سود کشور است.
مایلی کهن نیز در خصوص کاهش تعداد تیم ها در لیگ برتر گفت: در زمان علی آبادی قرار بود تعداد تیم ها ۲۴ تیم شود، این کار باید کارشناسی شود و حتی اگر با ۱۰ تیم کیفیت بازی ها بیشتر شود باید این کار را انجام دهیم. تاج که بحث استاندارد های ای اف سی را مطرح می کند چرا بازی های فجر در ورزشگاه دستغیب که هیچ امکاناتی ندارد برگزار می شود؟
فردوسی پور: چون آیت الهی در آنجا هست و از نفوذ خود استفاده می کند.
تاج در پایان صحبتهایش گفت: اگر با کار کارشناسی بیشتر، می شود تصمیم درستی گرفت من آن را قبول می کنم ولی محل این تصمیم گیری در سازمان لیگ نیست و باید هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تصمیم نهایی را بگیرد.
جدول گروه ها و برنامه بازی های نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا:
مسائل و مشکلات تیم داماش گیلان و اختلاف بین مالک تیم و مدیرعامل باشگاه در خصوص سرمربی تیم از دیگر آیتم های پخش شده در برنامه نود بود.
برخی هواداران تیم داماش معتقد بودند که عابدینی به دلیل اینکه در مسائل فنی تیم دخالت کند درخشان را برکنار کرده است.
بازهم پرتاب بطری آب در لیگ برتر فوتسال و داستان باجناق ها:
در جریان هفته پایانی رقابت های لیگ برتر فوتسال جدال تیم های پایین جدولی ارژن شیراز و هلال احمر تبریز برای سقوط نکردن به لیگ دسته اول بود. تیم میثاق تهران به سرمربیگری خوراکچی به مصاف تیم باجناقش هلال احمر تبریز به سرمربیگری خسروی رفت.
در این میان پرتاب شدن چندین بطری آب به زمین توسط تماشاگران برای توقف بازی تیم های هلال احمر و میثاق تهران این شائبه را برای مسئولین تیم ارژن به وجود آورده بود که پرتاب این بطری ها برای توقف بازی و آگاه شدن مسئولین تیم هلال احمر از بازی ارژن شیراز بوده است. اما مسئولین تیم های میثاق و هلال احمر این موضوع را به طور کلی نفی کردند و عوض شدن نتایج در بازی های فوتسال را امری طبیعی دانستند.
پس از پخش آیتمی در مورد شائبه تبانی در بازی های آسیاویژن استان اصفهان گزارشی در خصوص نارضایتی بازیکنان تیم فوتبال ۷ نفره استان فارس از دعوت نشدن به تبم ملی فوتبال ۷ نفره پخش شد. تیم فارس قهرمان فوتبال ۷ نفره کشور شده است اما تنها یک بازیکن از این تیم به تیم ملی دعوت شده است.
برنامه نود در ساعت ۲ و ۳۲ دقیقه بامداد سه شنبه ۲۲ اسفند ماه به پایان رسید.
سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۵:۳۲
کد خبر : 9570
بازدیدها: 246

پاسخی بگذارید »