شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور

danesheroz2 تیر ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور

دانش روز: هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور تیر ماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود

به گزارش دانش روز، حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت : آزمون مرحله نهایی هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور ۱۳ و ۱۴ تیر ماه ۹۲ در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

تعداد ۲۳۴ المپیاد متمرکز و از طریق کارشناسی ارشد و تعداد ۵۵۷ نفر از طریق قطب های هشت گانه در رشته های زبان و ادبیات فارسی ،الهیات، علوم اقتصادی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی(زراعت و اصلاح نباتات) و طراحی صنعتی به رقابت می پردازند.

وی گفت: سوالات حقوق در درس جزای عمومی بر اساس قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۰ طرح شده و پاسخنامه باید طبق قانون ارائه شود.

همچنین آزمون شیمی آلی (۱) و (۲) و (۳) که در ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰ دقیقه صبح جمعه ۱۴ تیر برگزار می شود به زبان انگلیسی خواهد بود.

وی تصریح کرد: نحوه پذیرش دانشجویان در المپیاد متمرکز این گونه است که ۱۵ نفر اول کارشناسی  ارشد ، در رشته های المپیاد بدون احتساب معدل در نظر گرفته می شوند، در المپیاد غیر متمرکز از هر قطب یک تیم ۵ نفره در صورتیکه دانشجویان ۶۰ درصد نمره کل نفر اول آن قطبی را دارا باشند به مرحله نهایی راه می یابند.

تعداد ۷۹۱ نفر از  دانشجویان ممتاز در ۳۳ دانشگاه دولتی و همچنین از دانشگاه آزاد و پیام نور هم شرکت دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۱
کد خبر : 33625
بازدیدها: 273

پاسخی بگذارید »