پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هتک مرقد صحابه پیامبر(ص) لکه ننگی بر پیشانی جبهه سازش است

danesheroz اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
هتک مرقد صحابه پیامبر(ص) لکه ننگی بر پیشانی جبهه سازش است

امروز در جمع دانشجویان و طلاب مقابل دفتر سازمان ملل با بیان اینکه روزی به کمک ما ایرانیهای انقلابی و مسلمان، قدس یقینا آزاد خواهد شد

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان، امروز ۱۶ فروردین ماه در جمع دانشجویان و طلاب مقابل دفتر سازمان ملل گفت: از روز اولی که پای استکبار و جریان استعمار و صهیونیسم و انگلیسی ها در جهان اسلام باز شد، آنها برای شکستن اقتدار و عظمت فکر و فرهنگ اسلامی قصد اختلاف افکنی بین مذاهب اسلامی را دنبال کردند.

وی افزود: در آغاز ماجرا فقط بحث اختلاف افکنی بین شیعه و سنی نبود بلکه قصد داشتند برخی از مذاهب اهل سنت را علیه بعضی از مذاهب دیگر بشورانند، وقتی موفق نشدند فرق های دست ساز و انحرافی مانند وهابیت را درست کردند و تشنج آفرینی بین مذاهب اسلامی از طریق بی احترامی به مقدسات را در دستور کار خود قرار دادند.

پناهیان با اشاره به اینکه عوامل مزدور آمریکا و انگلیس با بی احترامی به مقدسات، با یک تیر چند نشان زدند، اظهار داشت: یکی معنویت و گرایشهای اصیل اسلامی را آسیب زدند. دیگر اینکه با دامن زدن به اختلافات از اقتدار جهان اسلام کاستند. آنها قصد تخریب و بی احترامی کردن به مقدسات و تشنج آفرینی و اختلاف افکنی بین مذاهب اسلامی را دنبال کردند، اما علی رغم میل آنها کار به جایی رسید که امروز جامعه اسلامی در اوج عزت و اقتدار در خط مقاومت اسرائیل را به زانو درآورده و اکنون که ما دور هم جمع شدیم لحظه های پایانی برای استکبار در حال رقم خوردن است.

وی اگر استکبار امیدی برای نجات خودش داشت حتما راه دیگری را برای مقابله با خط مقاومت انتخاب می کرد، اظهار داشت: اینکه شکستن خط مقاومت علیه اسرائیل و استکبار به این صورت درآمده است که به قبور اصحاب جلیل القدر پیامبر گرامی اسلام(ص) بی احترامی می کنند یا توسط مزدورانشان با بهانه های واهی به قتل و غارت امت مظلوم مسلمان در گوشه و کنار جهان اقدام می کنند. اینها نشانه این است که آنها راه نجات هم برای خودشان نمی بینند.

وی با تأکید بر اینکه این اقدامات، علامت این است که آنها دارند پایان خودشان را ملاحظه می کنند، گفت: این آخرین مقاومتهای اسرائیل و صهیونیسم است که به مقدسات مسلمانها حمله ور می شوند. این آخرین مقاومتها در میان جریان شوم استکبار در منطقه است که به زشت ترین رفتارها دست می زند. رفتارهایی که هیچ سازمان و نهاد بین المللی نمی تواند از این رفتارها دفاع کند. اگر انگلیس، آمریکا و اسرائیل آینده ای برای خودشان می دیدند مطمئن باشید دست به چنین جنایتهای هولناکی در سوریه نمی زدند. آنها می خواهند مرگ خودشان را به تأخیر بیاندازند؛ غافل از اینکه مرگ آنها هم با چنین نیت های شومی به تأخیر نمی افتد.

وی با اشاره به اینکه سربازان مقاومت در تمام جهان اسلام باید به روشنگری بپردازند، اذعان کرد: باید همه هوشمندان عالم را بیدار کنند و در فضای مجازی به شیوه های مختلف همه هوشیاران را بیدارتر کنند. بیداری در تمام جهان موج ایجاد کرده است و مثل همین اقدام شما که در مقابل ساختمان سازمان ملل هست، این گونه اقدامات باید در فضای مجازی هم به وجود بیاید. همه کسانی که می خواهند منصفانه به وقایع عالم نگاه کنند به این جنایتها حساس می شوند. تمام غیر مسلمانان و مسیحیان هم باید چنین جنایات هولناکی را محکوم کنند.

وی با اشاره به سخنان امروز مقام معظم رهبری بیان کرد: وقتی افرادی برای ساختمان به جای مانده سلاطینی که بسیار ظلم و جور کردند و هیچ کار مثبتی در پرونده شان نبوده ارزش قائل هستند و تاکید دارند که باید به عنوان آثار باستانی حفظ شوند، چرا نباید به بی احترامی به مزار مطهر صحابه و بناهایی که یادبود مردان خداست که به خدا و خلق خدا خدمت کردند و نامشان در تاریخ به عنوان بهترین صحابه های پیامبر(ص) همیشه پرفروغ است اعتراض شود.

وی با بیان اینکه حضرت امام(ره) در اوج انقلاب راه مقدمه سازی برای ظهور و فرج منجی عالم را «مقاومت» اعلام فرمودند، اظهار داشت: این فتح امروز دارد خود را نشان می دهد. اگر گروهی مقاومت کنند و مقدمه ساز باشند برای منجی عالم منجی ای که شیعه و سنی منتظرش هستند با اختلاف نظرهای اندکی که می توان از آن گذشت اگر مقاومت در برابر استکبار صورت بگیرد برای نابودی استکبار فراهم خواهد شد.

وی تأکید کرد: خط مقاومت امروز نشان داده است که آثار خودش را دارد نشان می دهد. در کشور ما هم مقاومت باید پررنگ تر شود در همین انتخاباتی که در پیش داریم این عبرتها و درسهایی که در جهان اسلام برای ما هست باید بیش از پیش فراگرفته شود. ما هیچ وقت سرسازش و کوتاه آمدن با صهیونیسم جنایتکار که به چنین جنایتهایی در جهان دست می زند نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه هرگاه در هر گوشه ای از جهان زمزمه سازشی با جریان استکبار بلند می شود، خدا با یک آیه و نشانه ای مؤمنین را بیدار می کند و آنها را از هر نوع سازشگری باز می دارد، گفت: وقتی در گوشه و کناری بوی سازش از منش کسی استشمام می شود برای اینکه مؤمنین فریب سازشگران را نخورند خداوند متعال چنین آیه هایی را نشان می دهد که ببینید که دشمن شما چقدر غدار و جنایتکار است، بنابراین هرگز از سازش با او دم نزنید.

وی افزود: این جنایت هولناک نه تنها لکه ننگی بر جامه سیاه صهیونیستها و استکبار جهانی است بلکه لکه ننگی برای همه کسانی است که از سخنان آنها بوی سازش استشمام می شود. هر کسی که خط مقاومت را در هر جای جهان تقویت نکند در این جنایتهای هولناک شریک است. مدعیان حقوق بشر، مدعیان آزادی و دفاع از فرهنگ جامعه بشری، مدعیان انسانیت و اومانیسم در هر تفسیری اگر در مقابل چنین جنایتی سکوت کنند این لکه ننگ روزگار آنها را هم سیاه خواهد کرد.

پناهیان تصریح کرد: این عبرت بزرگ تاریخی است که اگر در مقابل دشمن ذره ای کوتاه بیائید دشمن هیچ رحمی در آستین ندارد و هیچ شفقتی در وجودش نیست برای همه کسانی که نسبت به خط مقاومت کوتاه می آیند.

وی تأکید کرد: با توجه به درایت رهبری در موقعیتی که تشخیص دهند در میدان نبرد حاضر خواهیم شد و جرثمه فساد و ریشه همه بدبختی های عالم یعنی جریان صهیونیسم و اسرائیل فاسد را نابود خواهیم کرد و در هر کجای عالم هر مظلومی ندای یاری سر دهد و کمک بخواهد یقینا جامعه انقلابی ایران اسلامی پیشتاز خواهد بود و به او کمک خواهد کرد. یقینا روزی به کمک ما ایرانیهای انقلابی و مسلمان، قدس آزاد خواهد شد.

پیش از سخنرانی پناهیان، دانشجویان با در دست داشتن پارچه نوشته هایی در محکومیت جنایات گروه های تروریستی و تکفیری در سوریه و سردادن شعارهایی همچون «وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد»، «سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن»، «دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد» «الله اکبر»، «لا اله الا الله، محمد رسول الله» انزجار خود را از اقدامات جنایتکارانه گروه های سلفی و تکفیری اعلام کردند.

تجمع کنندگان با فریادهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آل سعود»، کشورهای غربی و حاکمان مرتجع خاورمیانه به ویژه حکومت آل سعود را از حامیان اصلی جنایتکاران سلفی خوانده و خواستار اقدامات فوری سازمان ملل در این زمینه شدند.

همچنین یکی از دانشجویان سوری که در ایران تحصیل می کند، گزارشی از اتفاق های صورت گرفته در سوریه را به سمع و نظر حضار رساند. تعدادی از دانشجویان به نمایندگی از دیگران طی سخنانی این اقدامات را محکوم و جامعه جهانی را به واکنش علیه این فجایا فراخواندند.

دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۲
کد خبر : 15259
بازدیدها: 231

پاسخی بگذارید »