پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هالیوود بازی فرانسوی‌ها کار دستشان داد!

danesheroz دی ۲۳, ۱۳۹۱ ۰

سه سال پس از آنکه یک گروه شورشی در سومالی اعلام کرد که یک فرانسوی – عضو سازمان اطلاعات خارجی فرانسه و سرجاسوس پاریس در موگادیشو – را به گروگان گرفته است، سازمان اطلاعات خارجی فرانسه بر آن شد تا در یک عملیات ویژه با استفاده از کماندوهای خود یک گروگان قدیمی را نجات دهد.اما هالیوود بازی فرانسوی‌ها کاردستشان داد!

سه سال پس از آنکه یک گروه شورشی در سومالی اعلام کرد که یک فرانسوی – عضو سازمان اطلاعات خارجی فرانسه و سرجاسوس پاریس در موگادیشو – را به گروگان گرفته است، سازمان اطلاعات خارجی فرانسه بر آن شد تا در یک عملیات ویژه با استفاده از کماندوهای خود یک گروگان قدیمی را نجات دهد.

به گزارش تابناک، این عملیات که در نخستین ساعات بامداد روز شنبه روی داد به شکست نیروهای فرانسوی در رسیدن به اهدافشان مواجه شد چرا که نه تنها گروگان آزاد نشد، بلکه دو سرباز فرانسوی کشته شدند و یک نفر دیگر هم که زخمی شده به دست گروه شورشی الشباب سومالی اسیر شده است.

وزارت دفاع فرانسه با انتشار بیانیه‌ای با تایید خبر حمله کماندویی اعلام کرد عملیات برای نجات دینی الکس که از تابستان سال ۲۰۰۹ توسط شورشیان به گروگان گرفته شده با شکست منجر شد. در این عملیات ۱۷ نفر از اعضای گروه شورشی مسلح نیز کشته شدند.

در این بیانیه آمده است که نیروهای عمل کننده با مقاومت سخت و سنگین ربایندگان مواجه شدند و در این نبرد دو نظامی فرانسوی نیز کشته شدند.

در حالی که بیانیه وزارت دفاع فرانسه حکایت از آن دارد که دینی آلکس توسط ربایندگان کشته شده، گروه الشباب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نه تنها گروگان زنده است، بلکه آنها یک سرباز زخمی فرانسوی را هم به اسارت گرفته‌اند، خبری که می‌تواند برای مقامات نظامی و امنیتی فرانسه گران تمام شود.

در بیانیه الشباب آمده است که در این عملیات چندین نظامی فرانسوی کشته شدند و تعدادی هم زخمی شدند و ما به دلیل این عملیات در طول دو روز آینده دینی آلکس را به صورت علنی محاکمه کرده و حکم او را هم صادر می‌کنیم.

پاریس مدعی است که تمام مذاکرات با ربایندگان برای نجات این گروگان در طول سه سال و نیم گذشته به دلیل سرسختی آنها با شکست مواجه شد و آنها ناچار شدند برای نجات او از وضعیت غیر انسانی نگهداری، دست به این عملیات بزنند.

هر چند هالیوودبازی نظامیان فرانسوی به دلیل موقعیت و طبیعت ناشناخته سومالی از همان ابتدا نتیجه‌ای جز شکست نداشت و مسولان فرانسوی نیز می‌دانستند با شنیده شدن صدای اولین گلوله گروگان آنها کشته خواهد شد، اما آنها این عملیات را به امید موفقیت چند درصدی انجام دادند اما نتیجه آن چیزی نبود که فرانسوا اولاند بخواهد از آن بهره‌برداری لازم سیاسی و تبلیغی را کند.

 

شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۱
کد خبر : 3662
بازدیدها: 270

پاسخی بگذارید »