شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

هاشمی: ۳۳ سال ورزش ابتدایی تعطیل بود

danesheroz1 مرداد ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
هاشمی: ۳۳ سال ورزش ابتدایی تعطیل بود

دانش روز معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ رشته‌ای نمی‌تواند در المپیک مدال‌آور باشد مگر توسعه پیدا کند و مسیر توسعه رشته‌های ورزشی جز از مسیر ورزش آموزش و پرورش میسر نیست

به گزارش دانش روز،  کیومرث هاشمی با بیان مطلب فوق اظهار داشت: طی ۶۴سال حضور در المپیک تنها در چهار رشته کشتی، وزنه‌برداری، تکواندو و دوومیدانی موفق به کسب مدال شده ایم چراکه در رشته‌های پایه نتوانسته‌ایم مدال کسب کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش پس از تاکید بر برنامه های این معاونت مبنی بر تحول ورزش از پایه، به سال های پیش از جذب مربیان جدید الاستخدام تربیت بدنی در آموزش و پرورش اشاره کرده و اذعان داشت: مهم‌ترین دوره برای ایجاد فعالیت‌های ورزشی دوره ابتدایی است اما طی ۳۳سال گذشته ورزش در مقطع ابتدایی تعطیل بوده است چراکه در گذشته به دلیل نبود نیروی متخصص تربیت‌بدنی در آموزش و پرورش در حاشیه بوده است.

وی افزود: با یک حرکت ضربتی ۱۵هزار مربی ورزش متخصص را جذب تربیت بدنی آموزش و پرورش کردیم و در مجموع با ۳۴هزار مربی تربیت‌بدنی برای دانش‌آموزان از اوایل سال۸۹ حرکت تحولی در تربیت بدنی مدارس را آغاز کردیم که در سراسر کشور به کار گرفته شدند که از این تعداد ۱۵هزار مربی جدید الاستخدام که لیسانس و حتی فوق لیسانس بودند، در مقطع ابتدایی به کار گرفته شدند.

مهندس هاشمی با تاکید بر اینکه هدفش در مقطع ابتدایی قهرمان پروری نبوده ادامه داد: هدف ما توسعه رشته‌های ورزشی و تعریف حداقل‌هایی از این رشته‌ها برای دانش‌آموزان بوده است و طوری برنامه‌ریزی شده است که دانش‌آموز پس از ۱۲سال تحصیل با ۱۲رشته ورزشی متفاوت آشنایی پیدا خواهند کرد. که در همین راستا پس از اجرای طرح ژیمناستیک برای مقطع دوم، شنا برای سوم، طناورز برای چهارم، تنیس روی میز برای پنجم و دوومیدانی برای ششم، طرح ملی رشته بسکتبال نیز برای دانش‌آموزان برای مقطع هفتم از سال تحصیلی آینده اجرا می‌شود.

وی در رابطه با برنامه ای برای نمود هر چه بیشتر طرح های ملی ورزش آموزش و پرورش از برگزاری اولین جشنواره فرهنگی ورزشی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی سراسر کشور در شهریور ماه خبر داد: ۲هزار دانش‌آموز مقطع ابتدایی سراسر کشور در نیمه اول شهریور ماه در پنج رشته ژیمناستیک، شنا، طناب‌زنی، تنیس روی میز و دوومیدانی در باغرود نیشابور در استان خراسان رضوی به رقابت می‌پردازند.

در بخش پسران مسابقات در تاریخ ۲لغایت ۷شهریور ماه و در بخش دختران مسابقات در تاریخ ۹لغایت ۱۴شهریور ماه برگزار می‌شود.

هاشمی در خاتمه بیان کرد: در یک حرکت جدید و با هماهنگی فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای، مسابقات پهلوانک‌ها نیز ویژه دانش‌آموزان با شرکت ۱۰استان برگزار خواهد شد، تا دانش‌آموزان مهارت‌های فردی خود را در این رشته به نمایش بگذارند.

منبع:پانا

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۲
کد خبر : 51142
بازدیدها: 178

پاسخی بگذارید »