دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس

نگرانی بابت بازدید از پارچین نداریم/ایران به دنبال تثبیت سیاست‌های آژانس است

danesheroz بهمن ۴, ۱۳۹۱ ۰

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه ایران به دنبال تثبیت سیاست های آژانس بوده و نگرانی در خصوص بازدید از پارچین ندارد ، گفت: اگر بدانیم که آژانس با بازرسی از پارچین به بهانه گیری های خود پایان می دهد در اسرع وقت آنها را به بازدید از این مرکز می بریم

جلسات متعددی تا کنون با آژانس بین المللی اتمی برقرار شده و ایران به عنوان عضو رسمی این آژانس خود را متعهد به مذاکره می داند به همین دلیل مسیر گفت و گو ها قطع نخواهد شد.

وی ادامه داد: اما گفت و گو باید بر اساس یک ضابطه و قانون انجام شود و هیچ قانونی بالاتر از قانون سازمان انرژی اتمی، یعنی ان پی تی نیست، با این حال می بینیم که تیم مذاکره کننده آژانس درخواست های فراقانونی دارند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این مطلب که ایران به مذاکرات پایبند است، تصریح کرد: اینکه آژانس مطالبات فرا قانونی مطرح کند مانع از به نتیجه رسیدن مذاکرات خواهد شد.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در نشست ۲۷ دی ماه نیز همین اتفاق افتاد، نمایندگان آژانس درخواست بازرسی از مراکز نظامی ایران را داشتند بدون آنکه سند یا مدرکی دال بر انجام فعالیت هسته ای در این مراکز داشته باشند.

وی افزود: ایران ، نگرانی در خصوص بازدید از پارچین ندارد اما به دنبال تثبیت سیاست های آژانس است، اگر بدانیم که آژانس با بازرسی از پارچین به بهانه گیری های خود پایان می دهد در اسرع وقت آنها را به بازدید از این مرکز می بریم.

نقوی حسینی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات بهمن ماه به دنبال ایجاد ثبات در مذاکرات است و از طرف غربی خواسته ایم تا خواسته های خود را بر اساس قانون ان پی تی مطرح کند تا ایران در رفع همه این نگرانی ها اقدام کرده و پرونده اتمی ایران به مسیر عادی بازگردد.

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۴
کد خبر : 4889
بازدیدها: 250

پاسخی بگذارید »