یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نگرانی از ثبت نام دانش آموزان در رشته های نظری

danesheroz1 تیر ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
نگرانی از ثبت نام دانش آموزان در رشته های نظری

دانش روز: دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش شهر تهران از افزایش تقاضای والدین برای انتخاب رشته های نظری در مقطع متوسطه خبر داد و گفت: بیش از ۹۵ درصد دانش آموزان شهر تهران در مدارس ثبت نام کرده و مابقی نیز تا پایان تیرماه ثبت نام خواهند شد.

به گزارش دانش روز، حسین مفیدی نیا گفت: بیشترین تقاضا و رسیدگی به مشکلات مردم، درخواست والدین برای انتخاب رشته های نظری بوده است. با توجه به اینکه آموزش و پرورش نگران آینده شغلی دانش آموزان است، توسعه رشته های فنی- حرفه ای و کار و دانش را در دستور کار داشت اما در حال حاضر با توجه به درخواست والدین درصدد توسعه رشته های نظری در برخی از مناطق هستیم.

وی افزود: در جلسه ای که با معاونت متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران برگزار کرده ایم، قرار شد مناطقی که بیشترین درخواست رشته های نظری را دارند، نامه ای به اداره نوشته تا بتوان رشته های نظری را در این مناطق توسعه داد.

به گفته مفیدی نیا، بازرسان آموزش و پرورش شهر تهران از ابتدای خرداد ماه یک هزار و ۸۷۰ بازدید را از مدارس شهر تهران داشته و تخلفات را گزارش داده اند.

دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: بیشترین تخلفات گزارش شده مربوط به عدم اطلاع رسانی، نبود مدیر در مدرسه به دلیل برگزاری جلسات در مناطق، دریافت کمکهای مردمی، نبود همکاری با زوجهای فرهنگی و رعایت نکردن محدوده بندی بوده است. البته تخلف مربوط به دریافت کمکهای مردمی نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه در اکثر موارد تذکر شفاهی به مدیران و مسئولان ذیربط داده شده است، گفت: تنها در دو مورد پرونده شکایت به هیئت تخلفات عالی ارسال شده است که در میان تعداد مدارس پایتخت اصلا قابل توجه نیست.

مفیدی نیا درباره تعداد دانش آموزان ثبت نام شده در مدارس شهر تهران افزود: بیش از ۹۵ درصد دانش آموزان در مدارس مورد نظر ثبت نام کرده و مابقی نیز باید تا پایان تیرماه ثبت نام کنند تا در مرحله بعدی اقدامات نقل و انتقال معلمان و ساماندهی نیروی انسانی را انجام داد.

منبع:مهر

چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۴
کد خبر : 38685
بازدیدها: 392

پاسخی بگذارید »