یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نگذارید دانش آموزان در ایام نوروز از درس و مدرسه فاصله بگیرند

danesheroz1 اسفند ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
نگذارید دانش آموزان در ایام نوروز از درس و مدرسه فاصله بگیرند

دانش روز: یک دکترای مدیریت آموزشی به خانواده ها توصیه کرد، در ایام تعطیلات نوروز زمان هایی را برای درس خواندن و انجام تکالیف نوروزی دانش آموزان در نظر بگیرند، اما با فشار آوردن زیاد نوروز را به کام آن ها تلخ نکنند.

به گزارش دانش روز، دکتر بیژن رضایی در آستانه سال نو  به خانواده هایی که دانش آموز دارند توصیه کرد، در ایام تعطیلات مراقب درس خواندن فرزندانشان باشند و اجازه ندهند این ایام را به دور از درس و مطالعه سپری کنند.

به گفته این دکترای مدیریت آموزشی تعطیلات نوروزی مدت نسبتا زیادی به طول می انجامد و فاصله گرفتن کامل دانش آموزان از درس و تحصیل زمینه های دور شدن آنان از درس و مدرسه را بوجود می آورد، لذا توصیه می شود تا خانواده ها هر دو سه روز یک بار مدتی را برای انجام تکالیف نوروزی دانش آموزان در نظر بگیرند تا آنان با درس و مدرسه بیگانه نشوند.

رضایی افزود: بر اساس اصول تربیتی، والدین در چنین مواردی نباید به طور کامل بی خیال درس و تحصیل دانش آموزان شوند و از سوی دیگر نیز نباید آنقدر به فرزندانشان سخت بگیرند که از سنت های زیبای نوروز لذت نبرند و باید با برنامه ریزی مناسب شرایطی را فراهم کنند تا خاطرات خوبی را برای فرزندانشان رقم بزنند.

وی افزود: کودکان و نوجوانان برای عید شور و شوق خاصی دارند و  خانواده ها باید شرایط بازی و سرگرمی، دید و بازدید، گردش و تفریح آن ها را فراهم کنند و در کنار همه اینها برای درس خواندن فرزندانشان هم زمانی را در نظر بگیرند و با رعایت اعتدال نوروز را به کام فرزندانشان تلخ نکنند.

رضایی در ادامه رشد همه جانبه کودکان را در گرو آموزش های مختلف دانست و گفت: دید و بازدیدهای نوروزی به نوبه خود فرصت اجتماعی شدن را برای کودکان و نوجوانان فراهم می کنند.

وی افزود: دید و بازدیدهای نوروز زمینه های همبستگی بین خویشان را بوجود می آورد و مورد تاکید دین اسلام نیز هست.

 

منبع: ایسنا

پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۷
کد خبر : 99492
بازدیدها: 267

پاسخی بگذارید »