شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نوزاد نه ماهه متهم به قتل شد!!!

danesheroz1 فروردین ۱۵, ۱۳۹۳ ۰
نوزاد نه ماهه متهم به قتل شد!!!

دانش روز: شماری از مقامات پاکستانی جمعه اعلام کردند یکی از نیروهای پلیس پاکستان پس از آنکه یک نوزاد نه ماهه را به عنوان مظنون معرفی و والدین این نوزاد را مجبور کرده بود که نوزاد خود را به دادگاه بیاورند از شغل خود به حال تعلیق در آمد

به گزارش دانش روز، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این نوزاد به نام محمد موسی اوایل فوریه به همراه دیگر اعضای خانواده خود به سبب پرتاب سنگ به سوی نمایندگان یک شرکت گاز طبیعی که عملیاتی را برای تعقیب افراد سارق گاز از کنتورهای گاز در اطراف شهر لاهور در شرق آغاز کرده بود ، بازداشت شده بود.

کاشف محمد افسر پلیس در گزارش خود این اقدامات را تلاش برای قتل خوانده و حدود ۳۰ تن از جمله این نوزاد را مجبور کرده بود پنجشنبه در دادگاه حضور یابند .
این نوزاد شش ماهه که بر روی شانه پدر بزرگ خود محمد یاسین گریه می کرد دادگاه را مختل کرده بود.
پدر بزرگ این نوزاد که پستانکی را در دهان نوه خود می گذاشت در پاسخ به سئوال های خبرنگاران پس از این جلسه گفت:« همه در دادگاه این سئوال را مطرح می کنند چگونه نوزادی با این سن، می تواند در چنین پرونده قضایی دست داشته باشد؟ ما چه پلیس هایی داریم .»
قاضی دستور معلق کردن این افسر پلیس و آزادی نوزاد را که در عین حال قرار است یک بار دیگر هفته آینده در چارچوب این پرونده در دادگاه حضور یابد ، صادر کرد.
چودری عرفان صدیق وکیل این خانواده در گفتگو با این خبرگزاری گفت :« دادگاه فقط این کودک بیگناه را تبرئه کرد زیرا حداقل سن مسئولیت کیفری در پاکستان هفت سال است .»
به نقل از رهیاب نیوز پاکستان سال گذشته حداقل سن برای محاکمه یک فرد مسبب جرم را به جز در جرایم تروریستی از هفت سال به ۱۲ سال افزایش داده بود.

 

جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۰:۳۰
کد خبر : 104506
بازدیدها: 211

پاسخی بگذارید »