دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نوجوانان انگلیسی دیگر به فیسبوک علاقه ای ندارند!!

danesheroz1 دی ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
نوجوانان انگلیسی دیگر به فیسبوک علاقه ای ندارند!!

دانش روز: یافته‌ های یک پژوهش جدید پیرامون الگوهای بهره‌گیری از شبکه‌ های اجتماعی نشان می‌دهد که مهم‌ ترین نیروی محرکه فیس‌ بوک که نوجوانان ۱۶ تا ۱۸ساله بوده‌اند، دیگر علاقه چندانی به استفاده از آن ندارند

به گزارش دانش روز، دویچه وله نوشت: پژوهش آکادمیکی که با حمایت مالی اتحادیه اروپا روی الگوهای بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی در کشورهای گوناگون جهان انجام شده، نشان می‌دهد که نوجوانان در بسیاری از کشورها در حال روی‌گردانی از فیس‌بوک‌اند و شبکه‌های ارتباطی دیگر را به بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان ترجیح می‌دهند.

دانیل میلر، پروفسور دپارتمان انسان‌شناسی کالج دانشگاهی لندن که هدایت این پژوهش را برعهده دارد می‌گوید مهم‌ترین نیروی محرکه فیس‌بوک در دوران رشد و تکاملش اقبال نوجوانان ۱۶ تا ۱۸ساله بوده و حالا این عامل مهم در حال خالی کردن صحنه است و شور سابق را برای بهره‌گیری از فیس‌بوک ندارد.

بر اساس یافته‌های این پژوهش، فیس‌بوک دست‌کم در میان نوجوانان بریتانیایی «هم مُرده و هم دفن شده است.» بسیاری از آنها حتی نمی‌خواهند که مهر حضور در فیس‌بوک و استفاده از آن را بر پیشانی داشته باشند و از این مسئله احساس شرمندگی می‌کنند. با این‌که پیش‌تر بسیاری از والدین نگران حضور فرزندان‌شان در فیس‌بوک بودند، حالا فرزندان می‌گویند که والدین‌شان اصرار دارند که آنها در فیس‌بوک بمانند و فعالیت در آن را ادامه دهند. این پژوهش طی ۱۵ماه در چندین شهر گوناگون از هشت کشور جهان انجام شده است.

این پژوهش نشان داده که مهم‌ترین دلیل ترک فیس‌بوک توسط نوجوانان دغدغه‌های مربوط به پیرامون نقض حریم خصوصی یا جمع‌آوری داده‌های شخصی کاربران است. با وجود اینکه نوجوانان انگلیسی نگران اطلاعات کاربری و حریم شخصی خود در فیس بوک هستند اما برخی از ایرانیان همچنان مشتاق حضور در فیس بوک هستند!

منبع: ما هستیم
سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۱
کد خبر : 84048
بازدیدها: 392

پاسخی بگذارید »