پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

لاریجانی در صحن مجلس:

نهضت آیت‌الله کاشانی پایگاه استعمار پیر را در ایران برچید/مجاهدات سید احمدآقا فراموش نمی‌شود

danesheroz اسفند ۲۳, ۱۳۹۱ ۰

رییس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه نهضت آیت الله کاشانی پایگاه استعمار پیر را در ایران برچید، اظهار کرد: حرکتی که مرحوم آیت‌الله کاشانی در ایران پیگیر بود، حرکتی اصیل و مردمی و اسلامی بود

علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی سالروز رحلت حجت‌السلام و المسلمین سیداحمد خمینی را به ملت، نمایندگان و بیت حضرت امام(ره) تسلیت گفت.

لاریجانی با اشاره به نق سید احمد آقا در طول انقلاب، یادآور شد: ایشان در طول مبارزات ملت ایران در انقلاب اسلامی همیشه همراه و پشتیبان امام(ره) و امت بوده‌اند و هرگز مجاهدات ایشان فراموش نمی‌شود.

رییس قوه مقننه همچنین با تسلیت رحلت آیت‌الله کاشانی، اظهار کرد: این مرد بزرگ یکی از استوانه‌های مبارزات ملت ایران بود و نقش به سزایی در ملی شدن صنعت نفت داشت.

وی تصریح کرد: آیت‌الله کاشانی مدت‌ها مسوولیت مجلس را بر عهده گرفت و او نهضتی را دنبال می‌کرد که پایگاه استعمار پیر را در ایران برچید و پایه استقرار مردم‌سالاری در ایران شد گرچه در نتیجه دسیسه آمریکا و انگلیس از یک طرف و اختلاف و اشتباه محاسباتی و غرور برخی از ملّیون جدا کردن راه خود از روحانیت با کودتای ۲۸ مرداد دیکتاتوری پهلوی را باعث گردید.

لاریجانی با اعلام اینکه حرکتی که مرحوم آیت‌الله کاشانی در ایران پیگیر بود، حرکتی اصیل و مردمی و اسلامی بود، اظهار کرد: یاد این بزرگ‌مرد را گرامی می‌داریم و همیشه افتخاری برای مجلس ایران خواهند بود.

رییس مجلس شورای اسلامی از خداوند متعال علو درجات برای آن دو عزیر ملت ایران طلب کرد.

 

چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۲۵
کد خبر : 9631
بازدیدها: 234

پاسخی بگذارید »