شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر/ ارتقای نقدپذیری جامعه در بحث تذکر لسانی

28 danesheroz تیر ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر/ ارتقای نقدپذیری جامعه در بحث تذکر لسانی

دانش روز : دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: باید فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را بیش از گذشته در بین مردم نهادینه کنیم و جامعه را نسبت به تذکر لسانی آگاه سازیم

به گزارش دانش روز ، سیداحمد زرگر ظهر امروز در همایش ضیافت نور که در اردوگاه شهید رجایی محمدشهر کرج برگزار شد اظهار داشت : امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهمترین مسائل دینی ما محسوب می‌شود لذا باید به این مهم بیش از گذشته توجه داشته باشیم و با نهادینه کردن این مهم جوانان و نسل امروز جامعه را به سمت این فرهنگ مهم سوق دهیم.

وی ادامه داد: امروز فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه زیاد جا نیفتاده است و ممکن است مورد قبول بسیاری واقع نشود.

این مسئول بیان داشت: در این راستا برای ترویج این فرهنگ باید ستادهای احیا در استان‏‌ها نشست‌ها و جلسات تخصصی داشته باشند و تلاش خود را برای ترویج این فریضه دینی دو برابر نمایند.

زرگر در بخشی دیگر از سخنان خود به طرح‌های عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین وظایف ستاد احیا توسعه این طرح در کلانشهرها است که باید تدابیر اساسی برای این مهم نیز انجام شود.

در ادامه این مراسم فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز نیز طی سخنانی بر توسعه و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تأکید کرد و گفت: راهکارهای اساسی برای این مهم باید از سوی کارشناسان تعیین شود و برنامه‌ریزی‌های اساسی برای نهادینه کردن این امر به معروف و نهی از منکر نیز در بین مردم انجام شود.

بهرام حسینی مطلق افزود: یکی از اقداماتی که باید برای توسعه امر به معروف و نهی از منکر انجام داد توسعه و ترویج این مهم در بین ادارات و اصناف است که باید به خوبی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: هنگامی که این فرهنگ از بین ادارات و اصناف آغاز شود تأثیرات بسیار مثبتی را بر دیگر آحاد جامعه خواهد داشت و مردم راحت‌تر با این فرهنگ انس می‌گیرند.

سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ۰۰:۱۹
کد خبر : 35943
بازدیدها: 398

پاسخی بگذارید »