جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نمونه صنعتی توربین بادی محور عمودی توسط مخترعان البرزی ساخته شد

danesheroz بهمن ۱۶, ۱۳۹۱ ۰

در پی موفقیت مخترعان البرزی در ساخت نمونه آزمایشی و ثبت توربین بادی محور عمودی، اینبار این مخترعان موفق به ساخت نمونه صنعتی توربین شدند

چندی پیش خبر طراحی، ساخت و ثبت توربین بادی محور عمودی و ساخت نمونه آزمایشی این اختراع منتشر شد و این بار مخترعان البرزی  موفق به ساخت نمونه صنعتی توربین شدند.

نصرت الله بیات و ابوالفضل دولتی مخترعان توربین بادی محور عمودی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشتند: با توجه به تجهیز کارگاه و ساخت بیشتر قطعات، در حال آماده سازی برای مونتاژ اولیه توربین هستند.

این دو مخترع بیان کردند: سعی دارند ظرف یک ماه آینده توربین مذکور در یکی مناطق بادخیز کشور جهت استفاده و تولید برق به طور رسمی راه اندازی کنند.

نصرت الله بیات اظهار داشت: نمونه در حال تکمیل، کوچکترین سایز تولیدی ما خواهد بود که طی برآوردهای اولیه بین ۱۵۰ الی ۲۰۰ کیلو وات، قدرت تولیدی برق آن خواهد بود.

ابوالفضل دولتی دیگر مخترع این طرح بیان کرد: با توجه به تغییراتی که در اندازه و ساختار فیزیکی توربین ایجاده کرده ایم، راندمان و بازدهی بالایی خواهد داشت.

مخترعان نسل جدید توربین بادی محور عمودی در پایان بیان داشتند، ضمن طراحی نمونه های بزرگتر این توربین، همچنین در حال اخذ مجوز صنعتی، از سازمان صنایع و معادن کرج نیز هستند.

دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۱۸
کد خبر : 5850
بازدیدها: 203

پاسخی بگذارید »