یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نمایندگان مجلس تمامی خطوط قرمز نظام را در صلاحیت ها مدنظر قرار داده اند

28 danesheroz اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
نمایندگان مجلس تمامی خطوط قرمز نظام را در صلاحیت ها مدنظر قرار داده اند

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشوربا بیان اینکه روند انتخابات شوراها از کیفیت بالایی برخوردار بوده است، گفت: نمایندگان مجلس، با اعتقاد و عزمی راسخ و با مد نظر قرار دادن تمامی خطوط قرمز نظام از جمله فتنه ۸۸ و تمامی انحرافات به وجود آمده در جامعه در چارچوب قوانین و مقرارت موجود وظایف خود را انجام می‌دهند

به گزارش دانش روز ، محمدجواد کولیوند با توجه به سخنان حضرت آیت‌الله جنتی امام جمعه  موقت تهران و دبیر شورای نگهبان قانون اساسی در خصوص نحوه بررسی صلاحیت‌های دواطلبان عضویت در شوراها تاکید کرد:‌ هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با اعمال نظارت دقیق بر روند انتخابات، ضمن دقت در بررسی صلاحیت داوطلبان به عرصه شوراها و با استفاده از استعلام مراجع قانونی می‌کوشد تا افراد صالح و با تخصص در معرض رای عموم قرار گیرند.

وی افزود: البته همچنان که آیت‌الله جنتی نیز در سخنان خود فرمودند شرایط اعلامی در قانون عملا در یک نفر جمع نمی‌شود و باید از بین داوطلبان بهترین‌ها تایید شوند.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور ادامه داد: در انتخابات شوراها دایره افراد دارای اختیار تصمیم‌گیری وسیع‌تر از انتخابات دیگر است. لذا به نظر می‌رسد برخی تفاوت‌ دیدگاه‌ها باعث بروز اختلاف در این روند خواهد شد.

وی با اشاره به بخشی از سخنان آیت‌‌الله جنتی مبنی بر درخواست کمک هیات نظارت از شورای نگهبان گفت: ‌این هیات در جلسات متعدد با شورای نگهبان سعی بر آن داشت که به جهت هماهنگی بیشتر در روز اخذ رای و رعایت صرفه‌جویی در هزینه‌ها صرفا بحث نظارت در شعب اخذ رای را به شورای نگهبان واگذار کند که مورد توافق قرار نگرفت.

کولیوند تصریح کرد: با عنایت به موارد فوق و با تمام محدودیت‌های موجود، تا به حال نظارت بر روند انتخابات از کیفیت بالایی برخوردار بوده و هیات‌های نظارت و در راس آن نمایندگان مجلس، با اعتقاد و عزمی راسخ برای برگزاری انتخاباتی سالم و نظارتی دقیق کوشا هستند و با مد نظر قرار دادن تمامی خطوط قرمز نظام از جمله فتنه ۸۸ و تمامی انحرافات به وجود آمده در جامعه در چارچوب قوانین و مقرارت موجود وظایف خود را انجام می‌دهند.

شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۷
کد خبر : 18396
بازدیدها: 222

پاسخی بگذارید »