چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نمایندگان ایران از حضور در کنگره فیلا منع شدند/ دستوری که از آمریکا رسید!

28 danesheroz اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۲ ۰

کنگره فدراسیون جهانی کشتی در حالی روز ۲۸ اردیبهشت ماه برای انتخاب رئیس جدید در شهر مسکو برگزار می‌شود که نمایندگان ایران پس از تماسی تلفنی از آمریکا از حضور در این نشست مهم و سرنوشت ساز منع شدند!

به گزارش  دانش روز  ، پیش از این قرار بود حسن رنگرز و محمدرضا توپچی به عنوان نایب رئیس و دبیر فدراسیون کشتی با حضور در کنگره فیلا به نوعی در انتخاب رئیس جدید فدراسیون جهانی نقش داشته باشند که گفته می شود اعزام این نمایندگان با نظر حجت الله خطیب سرپرست فدراسیون کشتی منتفی شده است.

به گفته یک منبع آگاه خطیب که هم اکنون همراه تیم کشتی آزاد ایران در نیویورک آمریکا حضور دارد، طی تماسی تلفنی با نایب رئیس و دبیر فدراسیون خواستار عدم اعزام آنها به کنگره فیلا شده که البته این تصمیم به هر دلیلی هم که اتخاذ شده باشد، به واقع غیر منطقی و سوال برانگیز است.

برخی گمانه‌زنی‌ها تصمیم خطیب نسبت به عدم حضور نمایندگان ایرانی را به حضور مارتینتی رئیس مستعفی فیلا در کنگره اخیر مربوط دانسته و این اقدام را به سود این رئیس سوئیسی می‌دانند زیرا با عدم حضور نمایندگان ایرانی و احتمالا برخی کشورهای دیگر، انتخابات کنگره فیلا برای معرفی رئیس جدید از مشروعیت و رسمیت افتاده و همه چیز به سود مارتینتی یار دیرین و قدیمی متولیان فدراسیون کشتی ایران تمام می‌شود.

این گمانه‌زنی زمانی واقعی‌تر به نظر می‌رسد که از سوی دیگر روس‌ها نیز با تمام توان از نناد لالوویچ سرپرست موقت فیلا به عنوان رئیس بعدی فدراسیون جهانی حمایت می‌کنند و در نظر دارند به هر شکل ممکن، سکان هدایت فیلا را به دست این یار و همراه صربستانی خودشان بسپارند.

به گزارش دانش روز ، این خبر در حالی از سوی یک منبع آگاه مطرح و تایید شده که هیچکدام از اهالی فدراسیون کشتی نسبت به آن موضع گیر نکرده و در واقع از تایید یا تکذیب آن خودداری می کنند.

دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۲
کد خبر : 17137
بازدیدها: 202

پاسخی بگذارید »