پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نمایش مرثیه عشق در کرج روی صحنه می رود

danesheroz1 مرداد ۳, ۱۳۹۲ ۰
نمایش مرثیه عشق در کرج روی صحنه می رود

دانش روز: به مناسبت ایام ضربت خوردن و شهادت امیر مومنان حضرت علی (ع )، نمایش مذهبی مرثیه عشق از جمعه شب در کرج روی صحنه می رود

  به گزارش دانش روز،  ˈمجید نورمحمدی ˈ تهیه کننده و کارگردان این نمایش  اظهار کرد: در این نمایش بیش از ۷۰ نفر بازیگر وعوامل پشت صحنه نقش آفرینی می کنند.

وی ادامه داد: داستان این نمایش از آخرین افطار مولای متقیان در منزل دختر خود آغاز و طی روند داستان به مواجه ابن ملجم و قطام سپس ضربت خوردن امام(ع) در محراب مسجد کوفه می انجامد.

نورمحمدی گفت: در ادامه نمایش ، تماشاگران صحنه های حزن و اندوه یتیمان و مردم کوفه را در کنار بستر مولا به نظاره می نشینند و در نهایت صحنه های غم انگیز شهادت امام اول شیعیان به تصویر کشیده می شود.

وی اظهار کرد: این نمایش مذهبی با تکنیک نور و موسیقی و بدون کلام اجرا می شود و تلاش شده تا وصایای حضرت علی (ع ) در قالب این نمایش به تماشاگران ارائه شود.

تهیه کننده و کارگردان این نمایش مذهبی ادامه داد: در طراحی این نمایش سه فرم در اوایل، اواسط و پایان کار در نظر گرفته شده و ساخت دکور این تئاتر که در مساحتی حدود ۸۰ متر مربع ساخته شده نیز حدود یک هفته زمان برده است.

وی یادآور شد: این نمایش مذهبی به مدت پنج شب از جمعه ساعت ۲۱:۳۰ در محل ورزشگاه شهدای شهرداری واقع در چهارصد دستگاه به روی صحنه می رود و دیدن آن برای عموم رایگان است.

منبع:ایرنا

پنجشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۹
کد خبر : 42341
بازدیدها: 275

پاسخی بگذارید »