چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حماسه سیاسی

نمایش اقتدار امنیت انتخابات، حماسه سیاسی مردم را تکمیل کرد

danesheroz1 خرداد ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
نمایش اقتدار امنیت انتخابات، حماسه سیاسی مردم را تکمیل کرد

دانش روز: رئیس ستاد انتخابات استان البرز گفت: انتخابات ۲۴ خرداد در بهترین و مطلوب‌ ترین شرایط امنیتی برگزار شد و پلیس توانست با اقتدار خود در به نمایش گذاشتن امنیت انتخابات حماسه سیاسی مردم را تکمیل کند

 ناصر رجبی با بیان این مطلب در گفتگوی زنده رادیویی در برنامه «در جستجوی فردا» رادیو البرز ضمن قدردانی از حضور گرم، فعال و با بصیرت مردم استان البرز در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار داشت:  بر اساس شمارش آرا مأخوذه توسط ستادهای انتخابات شهرستانها و اعلام به ستاد انتخابات استان البرز، قریب به ۷۶ درصد واجدین شرایط در انتخابات ریاست جمهوری شرکت داشته اند. وی با تبریک به ملت بزرگ ایران بویژه شهروندان استان البرز در خلق «حماسه سیاسی» ۲۴ خرداد، اظهار داشت: مردم  همیشه در صحنه و سرافراز استان البرز با حضور پرشور و گسترده خود در انتخابات ۲۴ خردادحماسه سیاسی را رقم زدند.

رجبی رمز حضور مردم  را از دو بعدداخلی  و بین المللی بر شمرد 

رجبی رمز این حضور را در بعد داخلی و بین المللی مهم بر شمرد و تصریح کرد: از بعد داخلی  پیروی و لبیک به ندای ولی امر مسلمین بوده است چون ما معتقدیم بیش از هرکس در بحث انتخابات مقام عظمی ولایت بودند که برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای تلاش کردند. در بعد خارجی نیز بحث توطئه های  بین المللی بر علیه ملت و نظام بود و ملت شریف ایران  به خوبی دریافته اند که همه فشارهایی که اعمال می شود برای مایوس کردن مردم  از مشارکت در سرنوشت سیاسی خودشان است. وی گفت: قوام و پایداری نظام بستگی به  حضور مردم در انتخابات دارد و از این طریق سکاندار قوه مجریه را انتخاب می کنند. وی افزود: پاسخ مردم با حضور حماسی در انتخابات به قدری محکم و کوبنده بود که دشمنان نظام و انقلاب و استکبار جهانی هنوز در بهت و حیرت به سر می برد.

نقش رسانه‌ها در خلق «حماسه سیاسی» تعیین کننده بود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز در ادامه سخنان خود نقش رسانه‌های این استان را در خلق «حماسه سیاسی» بی‌بدیل و کم‌نظیر عنوان کرد و گفت: بدون شک رسانه‌های این استان در انعکاس لحظه به لحظه اخبار و اطلاعات انتخابات استان نقش حائز اهمیتی در خلق حماسه سیاسی داشتند که قابل تقدیر است. وی افزود: رسانه‌های استان البرز همراه و همپای مردم و مسئولان ستاد انتخابات استان البرز توانستند تابلوی زیبایی از حماسه به معنای واقعی آن ترسیم نمایند. وی گفت: رسانه ها در بحث اطلاع رسانی و تبیین اهمیت انتخابات و حضور حداکثری مردم قانمداری و عدالت محوری نقش مستقیم داشتند.  وی گفت: رسانه ها در راستای تبیین اصول قانونمداری و عدالت رسانه ای با حضور حداکثری مردم برای کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری نقش تعیین کننده ای ایفا کردند.

مشارکت بیش از ۷۶درصدی البرز نشینان در انتخابات ریاست جمهوری

در خصوص میزان مشارکت مردم شهرستان های استان البرز گفت: در این دوره از انتخابات مشارکت۷۶ درصد بوده است. وی افزود: بر اساس رتبه بندی انجام شده در استان البرز بیشترین آراء به ترتیب مربوط به حسن روحانی با ۵۱ درصد، محمد باقر قالیباف ۲۱ درصد  بوده است، همچنین سعید جلیلی۱۰ درصد، محسن رضایی۸.۵ درصد، علی اکبر ولایتی ۷۶درصد و سید محمد غرضی نیز در  شمار انتخاب های بعدی مردم قرار داشتند. رجبی  با بی نظیر دانستن امنیت انتخابات در استان البرز گفت: روز ۲۴ خرداد ما شاهد امنیت مثال زدنی در همه حوزه‌های رای گیری از مرکزی ترین تا دورترین نقطه استان بودیم که جا دارد از همه ماموران و کارکنان پلیس، نیروهای بسیج، سپاه، امنیتی و انتظامی دست اندرکاران انتخابات استان فرمانداران، شهرداران و بخشداران و مردمی که با نظم و انضباط به صورت پرشکوه در پای صندوق‌های رای حاضر شدند تقدیر و تشکر ویژه داشته باشیم. وی گفت: انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهموری و شوراهای اسلامی شهر و روستا با شکوه بسیار زیاد برگزار شد و اقشار مختلف به صورت سیل آسا در اکثر  شعبات اخذ رای حضور پیدا کردند.

 تجمیع آراء شوراهای اسلامی شهر و روستا در حال انجام است 

رجبی  با اشاره به اینکه در حال حاضر کار شمارش آراء شوراهای اسلامی شهر و روستا به پایان رسیده است، گفت: هم اکنون کار تجمیع آراء شهرهای اعلام نشده در حال انجام است که نتایج آن به زودی اعلام می شود. رجبی  اعلام نتایج قطعی انتخابات شوراها را پس از تائید هیئت نظارت و اجرایی ذکر کرد و گفت: بر اساس قانون، نتایج قطعی انتخابات باید پس از تائید هیئت نظارت و اجرایی صورت گیرد. وی تصریح کرد: استان البرز دارای ۱۶ شهر، ۱۱ بخش و ۲۹۳ روستا است که از بین ۱۶ شهر ۸ شهر باقی مانده در حوزه ساوجبلاغ و ۷ شهر در حوزه کرج  شمارش صورت گرفته و کارتجمیع آراء در حال انجام است و بعد از تائیدیه فرماندار  نتایج آن به زودی اعلام می شود. رجبی  در ادامه سخنان خود در پاسخ به سئوالی در رابطه با زمان اعلام نتایج کاندیداهای شوراهای اسلامی  برخی از شهرها  یادآور شد: نتایج نهایی اکثر شهرهای استان البرز اعلام شده و در پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز موجود است.

 

یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۱
کد خبر : 28192
بازدیدها: 241

پاسخی بگذارید »