پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

نمایشگاه هوگر در ناحیه ۳ کرج افتتاح شد

danesheroz1 اسفند ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
نمایشگاه هوگر در ناحیه ۳ کرج افتتاح شد

دانش روز: هشتمین نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزان مرکز استعدادهای درخشان شهید سلطانی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج گشایش یافت

به گزارش دانش روز، این نمایشگاه به منظور افزایش تجربه دانش آموزان سنین مختلف در گردآوری و ساخت طرح های پژوهشی و افزایش سطح علمی و ارائه آن ها و تشویق دانش آموزان تیزهوش این مجتمع به انجام طرح های علمی جدید است.

IMG_1793

در این نمایشگاه ۱۷۳ طرح توسط دانش آموزان ارائه شد که  از این تعداد ۶۴ طرح مورد پذیرش قرار گرفت که ۲۰ طرح از میان آنها برای اولین بار در سطح دنیا ارائه شده است.

این همایش شامل ۱۲ رشته ریاضی، زیست شناسی، اختراعات، سازه های ماکارونی، نجوم، شیمی، زیست آزمایشگاهی، موسیقی، سینما، متافیزیک، هوافضا، شبکه های اجتماعی برگزار شد.

سرعت گیر مولد برق، مدل سازی امواج الکترومغناطیسی و سیال غیر نیوتونی از جمله طرح های جدیدی است که در این همایش توسط دانش آموزان نخبه ارایه شده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج در سخنانی ضمن تقدیر از برپایی این نمایشگاه گفت: امروز حساسیت علم آموزی و توجه به علم و فن آوری برکسی پوشیده نیست.

IMG_1785

 رستمی افزود: بزرگترین نگرانی و دلهره و هراس استکبار جهانی از قشر پویای نوجوان و جوانان به خاطر توجه این قشر به مباحث علمی است.

وی  با تاکید بر تقویت روحیه پژوهش و تحقیق در آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: در آموزه های دینی مساله علم آموزی مورد تاکید قرار گرفته و در قرآن کریم بیش از ۸۰ مرتبه به موضوع علم و آموزش علم پرداخته شده است.

سابقه هوگر:

هوگر، درخشش انسجام و همکاری دانش آموزی

مرکز استعداد های درخشان شهید سلطانی ۳ کرج هر ساله با کوشش و همت دانش آموزان، همایشی با عنوان دستاوردهای علمی و پژوهشی هوگر برگزار می کند. این همایش تنها همایش علمی پژوهشی دانش آموزی مستقل در سطح استان البرز می باشد که در سال ۱۳۸۳ پایه گذاری شده و اسفند ماه هر سال در دبیرستان شهید سلطانی ۳ برگزار می گردد. امسال برای هشتمین دوره، اعضای کادر برگزار کننده ی این همایش که متشکل از دانش آموزان این مرکز بود تلاش خود را بر آن نهاده اند تا با برنامه ریزی ای نظام مند و مدبّرانه به هدف ارتقا و برگزاری هرچه بهتر همایش دست پیدا کنند.

کادر اجرایی همایش

کسانی که در اجرای این همایش همکاری کردند.

آراد نامدار مقدم

معاون علمی

عرفان کوزه گران

مدیر همایش

علی کربلایی میرزایی

معاون اجرایی

علیرضا تاری وردی

ناظر کل

امیرحسین سعیدمهر

معاونت فناوری اطلاعات و پذیرش

محمد آهنگران

مشاور کل و روابط عمومی

کسری اقبالی

سرپرست کادر علمی

سپهر قاسمی

سرپرست امور مالی

کامیاب یونسی

سرپرست تدارکات

طاها واحد

سرپرست اجرایی

عرفان یزدپور

برنامه نویس همایش

 

یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۹
کد خبر : 98821
بازدیدها: 660

پاسخی بگذارید »