یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

از ششم آبان ماه:

نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس با حضور ۱۲۰ ناشر

danesheroz1 آبان ۴, ۱۳۹۲ ۰
نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس با حضور ۱۲۰ ناشر

دانش روز: قائم‌ مقام سپاه محمد‌رسول‌الله گفت: چهارمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس از ششم تا سیزدهم آبان ماه با شعار دفاع مقدس الگوی حماسه‌ ساز در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود

به گزارش دانش روز،  سرتیپ پاسدار احمد ذوالقدر قائم‌مقام سپاه محمد رسول‌الله(ص) در نشست خبری چهارمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس که امروز در مؤسسه فرهنگی هنری اوج برگزار شد، اظهار داشت: نزدیک به ۳۴ سال از حمله عراق به ایران و ۲۴ سال از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ می‌گذرد؛ لذا ما با دو نسل روبرو هستیم. نسلی که رزمنده بودند و شهید، جانباز و آزاده شدند و نسلی دیگر هم که آن دوره را ندیدند و از ما خاطرات آن دوران را می‌خواهند.

  وی ادامه داد: با اینکه ۳۴ سال از حمله رژیم صدام می‌گذرد، تشنگانی در داخل کشور هستند که می‌خواهند حقایق دفاع مقدس را بدانند؛ گروهی نیز به بیرون از این مرزها مربوط می‌شوند و می‌خواهند از عملیات‌های بزرگی مثل «والفجر هشت» اطلاع پیدا کنند که چگونه این عملیات‌ها طراحی و پشتیبانی شد؛ بعضی از مطالبات دنیا به این است که چگونه این جوان‌ها با دست خالی و ابزار کم دست به چنین کارهایی زدند.

  سردار ذوالقدر درخصوص برپایی نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، بیان داشت: امسال سپاه محمد‌ رسول‌الله(ص) میزبان نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در تهران است؛ چهارمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس از ششم تا سیزدهم آبان‌ماه در مصلی امام خمینی(ره) میزبان ناشرین کتاب دفاع مقدس خواهد بود و تلاش می‌کنیم این نمایشگاه سالیانه برپا باشد.

  وی با بیان اینکه در حوزه دفاع‌مقدس نیازمند افراد خَیر هستیم تا بتوانند ما را در نشر ارزش‌های دفاع مقدس کمک کنند، گفت: «مؤسسه ۲۷ بعثت» برای نخستین‌ بار در این نمایشگاه حضور می‌یابد و قرار است ۱۸ جلد کتاب دفاع مقدسی را برای نخستین بار رونمایی کند که از جمله آن می‌توان به مجموعه بیست و هفت در ۲۷، سرگذشت فرماندهان لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) اشاره کرد.

  * حضور ۱۲۰ ناشر در نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس

سردار علی ناظری معاون ادبیات سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه نیز در ادامه بیان داشت: شعار چهارمین دوره نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس الگوی حماسه‌ساز، است؛ در دوران دفاع مقدس زمینه توانمندی مردم مقابل تجاوز فراهم شد و مردم مقابل دشمن حضور پیدا کردند و پیام اصلی دفاع مقدس نیز شناخت قدرت مردم برای حل مشکلات است.

  سردار ناظری در زمینه تعداد ناشرین شرکت‌کننده در نمایشگاه تصریح کرد: ۱۲۰ ناشر شامل ۹۵ ناشر خصوصی و ۲۵ ناشر دولتی برای شرکت در نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس ثبت‌نام کرده‌اند که ۶ هزار عنوان کتاب و آثار خود را در زمینه داستان، رمان، شعر و ادبیات شرکت می‌دهند.

  * مشارکت ۲۰ نهاد در برپایی نمایشگاه‌ ملی کتاب دفاع مقدس

حسین صفری عضو شورای برنامه‌ریزی و نماینده مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران بیان داشت: این نمایشگاه‌ها از سال ۸۹ آغاز شده است و با اقدامات خوبی که صورت گرفته است، امسال چهارمین دوره آن برگزار می‌شود؛ این نمایشگاه‌ یک نمایشگاه تخصصی است و فرصت بسیار خوبی برای ناشرین دفاع مقدس است تا اولین‌های خود را به نمایش بگذارد.

  وی افزود: ما در هر دوره نمایشگاه یک رشد ۲۰ درصدی داشته‌ایم و مشارکت سازمان‌ها و نهادها را به صورت یکجا در نمایشگاه امسال روبرو هستیم که امسال نزدیک به ۲۰ نهاد در این نمایشگاه مشارکت می‌کنند.

  صفری تصریح کرد: جذب مخاطب نقطه کلیدی است و برای این نمایشگاه معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد ۶۰۰ میلیون ریال یارانه خرید در نظر گرفته است که بن‌کارت‌های الکتریکی که سقف آن به صورت کلی ۳ میلیارد ریال است و شامل بن‌های الکتریکی برای مدرک دیپلم ۲۰۰ هزار ریال، فوق لیسانس طلاب و بسیجیان فعال ۴۰۰ هزار ریال، جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا ۵۰۰ هزار ریال و برای مؤسسات و نهادها با ارائه معرفی‌نامه ۵ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

منبع: دانا

شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۲
کد خبر : 69647
بازدیدها: 166

پاسخی بگذارید »