سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نمایشگاه لوازم التحریر ایرانی اسلامی در مدارس

danesheroz1 مهر ۷, ۱۳۹۲ ۰
نمایشگاه لوازم التحریر ایرانی اسلامی در مدارس

دانش روز: دبیر جشنواره تحریر اسلامی ازبرگزاری نمایشگاه لوازم التحریرایرانی اسلامی در مدارس طی مهرماه جاری، به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی خبر داد.

به گزارش دانش روز،  سعید حسینی، دبیر جشنواره تحریر اسلامی در نشست نخستین نمایشگاه تحریرایرانی که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزارشد دوران تحصیل دانش‌آموزان را مهم‌ترین زمان برای شکل‌گیری شخصیتشان برشمرد و گفت: ۱۱ سال پیش شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای را تصویب کرد که به دنبال فرهنگ ایرانی ــ اسلامی در لوازم‌التحریر به چشم بخورد اما تا یک‌ سال گذشته فعالیت جدی در این زمینه صورت نگرفته بود.
حسینی ادامه داد: از سال گذشته مجموعه قاصدک و ایام شروع به فعالیت در زمینه تولید نوشت‌افزار ایرانی اسلامی کردند و این شروع تازه‌ای در این راه بود که با استقبال مردم نیز مواجه شد.امسال نیز به واسطه جریان‌سازی‌های صورت گرفته برخی از مجموعه‌های دولتی به این موضوع ورود پیدا کردند.
حسینی با اشاره به اینکه امسال ۱۰ برند با محتوای ایرانی ــ اسلامی دست به تولید لوازم‌التحریر زده‌اند و در این نمایشگاه نیز حضور پیدا کرده‌اند، اظهار کرد: مشکلات مالی، عدم حمایت مسئولان و توزیع نامناسب از جمله چالش‌های پییش روی ما محسوب می‌شود.
وی گفت: ما اصرار داشتیم که محصولاتمان ایرانی باشند و به غیر از ورق‌تمام فعالیت‌های فنی لوازم التحریر در داخل صورت گرفته است.
حسینی با انتقاد از اینکه برای مؤسساتی که لوازم‌التحریر ایرانی ــ اسلامی تولید کرده‌اند در نمایشگاه‌های پائیزه با وجود پیگیری‌های فراوان مکانی در نظر گرفته نشده بود، افزود: بسیاری از خریدهای دولتی نیز از میان کاراکترهای غربی صورت می‌‌گیرد.
وی از برگزاری نمایشگاه لوازم التحریر ایرانی اسلامی در مدارس طی مهرماه جاری، به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی خبر داد و اظهار داشت: فروشگاه اینترنتی زندگی نیز به زودی راه‌اندازی و امکان خرید اینترنتی لوازم‌التحریر ایرانی ــ اسلامی مهیا خواهدشد.
وی خاطر نشان کرد: طی شش ماه آینده با کمک این ۱۰ مرکز لوازم‌التحریر ایرانی ــ اسلامی را به کشورهای اسلامی، کشورهای عربی و حاشیه خلیج فارس نیز صادرخواهیم کرد.

منبع:پانا

یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۳
کد خبر : 63135
بازدیدها: 629

پاسخی بگذارید »