سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نمایشگاه انقلاب در ۳۵۰۰ مدرسه کشور برگزار می شود

danesheroz1 بهمن ۷, ۱۳۹۲ ۰
نمایشگاه انقلاب در ۳۵۰۰ مدرسه کشور برگزار می شود

دانش روز: دبیر کل اتحادیه انجمن‌ های اسلامی دانش‌ آموزان از برپایی دومین نمایشگاه‌ های دانش‌ آموزی “مدرسه انقلاب” در ایام دهه فجر با موضوع گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سطح مدارس متوسطه با محوریت انجمن‌ های اسلامی مدارس خبر داد.

 به گزارش دانش روز، حامد علامتی، دبیر کل اتحادیه انجمن‌ های اسلامی دانش‌آموزان، در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با بیان اینکه این نمایشگاه در ایام دهه فجر برگزار خواهد شد، اظهار داشت: نمایشگاه دانش آموزی با عنوان “مدرسه انقلاب”با همت دانش آموزان عضو انجمن های اسلامی و مشارکت سایر تشکل ها ی دانش آموزی از تاریخ ۱۲ تا ۲۳ بهمن ماه سالجاری به مرحله اجرا خواهد رسید.

  

علامتی گفت: این نمایشگاه  با سه راهبرد اصلی «انگیزه‌بخشی و حساسیت‌آفرینی»، «بصیرت‌افزایی و معرفت‌ بخشی»، «رفتار سازی و تجربه‌آفرینی» پیش بینی می شود که در ۳۵۰۰ مدرسه برگزار شود که با اجرای این برنامه ۱۱۰ هزار دانش آموز در این نمایشگاه مشارکت خواهند داشت .

وی ادامه داد: اهداف این دوره نمایشگاه‌های مدرسه انقلاب شامل «پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی در سطح مدرسه و پرچمداری آرمان‌های انقلاب در محیط دانش‌آموزی»، «تقویت احساس تعلق قلبی دانش‌آموزان با امام(ره)، انقلاب و شهدا و تقویت روحیه حماسی»، «بازخوانی فرمایشات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در مقاطع خاص پس از پیروزی انقلاب اسلامی»، «تقویت روحیه خودباوری و شناخت دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران»، «برانگیختن خلاقیت و توانمندی دانش‌آموزان در عرصه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و هنری» و «ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در موضوع انقلاب اسلامی» برگزار می‌شود.

علامتی با بیان اینکه موضوعات نمایشگاه‌ها در برخی موارد بین مدارس دخترانه و پسرانه متفاوت است، گفت: در حوزه پسران «تاریخ انقلاب اسلامی»، «معمار انقلاب اسلامی»، «بیداری اسلامی»، «آشنایی با شخصیت‌های انقلاب اسلامی»، «نقش دانش‌آموزان در پیروزی انقلاب اسلامی»، «جهان بدون صهیونیسم»، «ایران ۱۴۰۴»، «تمدن نوین اسلامی»، «سبک زندگی اسلامی»، «اقتصاد مقاومتی»، «معرفی فناوری‌های روز دنیا»، «دستیابی دانشمندان ایرانی به فناوری‌های نوین»، «معرفی برنامه‌های محوری انجمن‌های اسلامی»، «معرفی دست‌سازه‌های دانش‌آموزان در رشته‌های رباتیک، هوافضا، نانو» و «شهدای دانش‌آموز و «شهدای علمی» است.
وی اضافه کرد: در بخش دختران نیز موضوعات «نقش ویژه بانوان در انقلاب اسلامی»، «عنوان سال و نقش دختران در خانواده و تحقق اقتصاد مقاومتی»، «خودباوری و اعتماد به نفس ملی»، «دستیابی دانشمندان ایرانی به فناوری‌های برتر»، «حلقه‌های گفتمانی به عنوان بررسی نقش دختران در اعتلای هویت علمی کشور» و «روایت زندگی علما و شهدایی که در زمینه علمی دستاوردهای ویژه داشتند»، مطرح شده است.
علامتی همچنین اضافه شدن موضوعات به بخش دختران و افزودن مورد «ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در موضوع انقلاب اسلامی» به اهداف این جشنواره ، را از جمله تفاوت های نمایشگاه امسال با سال گذشته عنوان کرد .
دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی در ادامه گفت :این جشنواره در سه سطح شهرستان ،استان ، ملی و در دو بخش آموزشگاه های پسران و دختران برگزار می شود.
وی  اضافه کرد :زمان اعلام نتیجه این نمایشگاه در نیمه اول اردیبهشت ماه خواهد بود و از برگزیدگان این نمایشگاه در نیمه دوم شهریور ماه تجلیل به عمل می آید.
وی تأکید کرد: امسال بخش رسانه و مطبوعات در حوزه شهرستانی، استانی و ملی به این طرح اضافه شده است و در دو بخش رسانه برتر و خبرنگار برتر در رسانه‌ های مکتوب و مجازی با درنظر گرفتن شاخص‌های مشخص‌شده تجلیل صورت خواهد گرفت.
دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در پایان ضمن دعوت از دانش آموزان برای حضور بانشاط در رراهپیمایی ۲۲ بهمن به برگزاری جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی در مدارس، اشاره کرد.

وی افزود: نمایش فیلم (فیلم‌های جشنواره عمار)، بازدید از مراکز علمی و صنعتی و پارک‌های فناوری، تولید نشریه آینده‌سازان با موضوع انقلاب اسلامی، برگزاری ویژه برنامه ولادت امام حسن عسگری(ع) و خاطره‌گویی از برنامه‌ های جنبی این اتحادیه در دهه فجر اعلام کرد.
لازم به ذکر است حجت الاسلام والمسلمین سرلک مسئول اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان استان قم به عنوان  مسئول دبیرخانه سالانه جشنواره مدرسه انقلاب  منصوب شد.

دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۷
کد خبر : 89903
بازدیدها: 295

پاسخی بگذارید »