چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نمایشگاه استانی ترنم عفاف در البرز افتتاح شد

danesheroz بهمن ۲, ۱۳۹۱ ۰

نمایشگاه عفاف و حجاب با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز به مناسبت ایام مبارک دهه فجر افتتاح شد

نمایشگاه ترنم عفاف وحجاب پیش از ظهر دوشنبه با حضور مدیرکل آموزش و پرورش با رویکرد انقلابی اسلامی و در راستای تدوین عفاف و حجاب در آستانه دهه فجر شروع به کار کرد.

تبیین و ترویج فرهنگ حجاب و توسعه و ارتقای کمالی برای آینده سازان کشور از اهداف برپایی این نمایشگاه است که به گفته مجریان آن، در  اندک زمان ممکن آماده شده است.

این نمایشگاه شامل غرفه های بسیاری از لباس های اسلامی، سنتی و زیبا معرف فرهنگ و سنت شهرهای مختلف کشور است.

همچنین بخشی از این نمایشگاه شامل تاریخچه حجاب از اقوام، ادیان و ملل مختلف است که در آن لزوم و اهمیت حجاب عنوان شده است.

این نمایشگاه به مدت ۱۰ روز در کانون شهید فهمیده کرج، واقع در بلوار موذن فعالیت خواهد داشت.

پوشش تنها نمادی از حجاب است

مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان البرز در مراسم افتتاحیه  این نمایشگاه با گرامیدشت ایام الله دهه فجر و با یادی ازشهدا و تبریک آغاز امامت امام حسن عسگری با تاکید به اهمیت موضوع حجاب و عفاف پوشش را تنها نمادی برای حجاب معرفی کرد.

وی گفت: حجاب تنها در پوشش خلاصه نمی شود بلکه حجاب باید در رفتار و تغییرحالت درونی انسان ها باشد.

اکبر حلیمی افزود: ما باید توسط فرهنگ حجاب و عفاف به بصیرت، آگاهی و معرفت انسانی برسیم و باید این فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

وی تصریح کرد: رفتارهای انسانی به دو قسمت متفاوت تقسیم می شود یکی رفتارهای برگرفته از تاکیدات و سیره ائمه معصومین و آیات و روایات قرآنی و دیگری رفتارهای انسانی است که نشأت گرفته از عقل، فهم، دانش و بصیرت انسانی است.

وی افزود: قطعا هر دو این رفتارها در جایگاه خود ارزشمند بوده وسبب تعالی روحی انسان ها می شود.

عملکرد حوزه های فرهنگی و آموزشی در تبیین ضرورت حجاب و عفاف مطلوب نیست

مدیرکل آموزش و پرورش البرز اظهار داشت: بی حجابی و بدحجابی حاصل اندیشه غربی است که برای سود و منفعت های مادی از آن استفاده می کنند و هم اکنون تاثیرات آن را در جوامع مختلف و متاسفانه در جامعه خود شاهد هستیم.

حلیمی با اشاره به عدم آگاهی مناسب جوانان ایران از تاثیرات مثبت حجاب و عفاف در جامعه گفت: دختران و پسران جوامع ما نسبت به  احکام شرعی و چگونگی اثرات اجتماعی و فرهنگی بی حجابی در جامعه بی اطلاع هستند که این نشان دهنده  کم کاری حوزه های فرهنگی و آموزشی است.

وی تصریح کرد: با قرار دادن برنامه ها و نمایشگاه های از این قبیل سعی در بهبود این عدم آگاهی و توسعه کمالی برای آینده سازان کشور داریم.

دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۹
کد خبر : 4745
بازدیدها: 271

پاسخی بگذارید »