جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نمایشگاه ˈ صدا و تصویر ایران ˈ در پایتخت یونان بر پا شد

danesheroz اردیبهشت ۸, ۱۳۹۲ ۰
نمایشگاه ˈ صدا و تصویر ایران ˈ در پایتخت یونان بر پا شد

آتن- به همت انجمن کوهنوردان آخارنون یونان نمایشگاه ˈ صدا و تصویر ایران ˈ در شهر آتن پایتخت یونان برگزارشد

به گزارش ایرنا ، در مراسم افتتاح این نمایشگاه ˈ واسلیس نیکاسˈ رییس انجمن کوهنوردان منطقه ˈ آخارنونˈ واقع در جنوب و غرب شهر آتن ، طی سخنانی با اشاره به جایگاه والای تاریخ و تمدن ایران گفت : تصاویری را که از جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه مشاهده می کنید ، توسط پنج نفر از اعضای انجمن ما که به ایران سفر کرده اند، تهیه شده که البته بخش کوچکی از کشور پهناور و تاریخی ایران را به تصویر کشانده است.

وی افزود: ایران کشوری بزرگ و دارای غنای فرهنگی بی نظیری است و بسیار خرسندم که امشب نمایشگاه صدا و تصویر ایران را در انجمن خود برگزار کرده ایم ، زیرا دو ملت بزرگ یونان و ایران دارای تمدنی غنی با مشترکاتی فراوان هستند که در گذر تاریخ خدمات ارزنده ای به جهانیان ارایه کرده اند.

دکترˈ محمدحسین مظفریˈ رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن نیز در این مراسم در سخنانی با اشاره به روابط دیرینه دو کشور ایران و یونان گفت: کشور ایران دارای جاذبه های گردشگری فراوانی بوده و از آب و هوایی متنوع برخوردار است.

وی افزود: ایران از نظر آب و هوایی بسیار منحصر بفرد است ، به طوریکه در یک زمان چهار فصل در کشور وجود دارد ، می توان همزمان در شمال کشور اسکی و در جنوب آن در دریا شنا کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در ادامه گفت : ایران دارای آثار باستانی فراوانی است و ملت ما همچون ملت یونان مهربان و مهمانواز است ، بنابراین می بایستی ترتیبی اتخاذ شود تا با ایجاد بستری مناسب برای توسعه روابط گردشگری دو کشور، زمینه سفر شهروندان ایران و یونان بیش ازپیش فراهم شود.

ˈمانوس بناداریتسˈ از دیگر اعضای انجمن کوهنوردان ˈ آخارنونˈ که به ایران سفر کرده و راهنمایی اعضای گروه این انجمن را در طول سفر برعهده داشته است ، در اظهاراتی گفت: جمهوری اسلامی ایران دارای غنای فرهنگی و تاریخی بی نظیری درجهان است.

وی روابط دو کشور یونان و ایران را دیرینه و دوستانه توصیف کرد و افزود : ایران دارای وسعتی گسترده با تنوع آب و هوایی بسیار خوبی است و مردم این سرزمین بسیار مهربان و مهمان نواز هستند که چنین رفتاری را درهیچ جایی از دنیا مشاهده نکرده ام.

مانوس در ادامه با نشان دادن مسیرها و محل هایی که به آنجا سفر کرده بودند بر روی نقشه جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتفاعات ایران یکی از مناسیت ترین مکان ها برای کوهنوردی است و هیچ یک از کشورهای اروپایی از مناطقی که ایران دارد ، برخودار نیستند. این کشور دارای هزاران کیلومتر کوه و سلسله جبال است که بهترین فرصت را برای کوهنوردان فراهم می آورد.

در خلال این برنامه بیش از ۵۰۰ قطعه عکس از مناطق تاریخی و مناظر طبیعی جمهوری اسلامی ایران برای علاقه مندان به نمایش گذاشته شد.

در حاشیه این نمایشگاه یک نمایشگاه کتاب و پوستر از آثار باستانی و تاریخی کشورمان برپا شده بود که با استقبال بازدید کنندگان مواجه گردید.

یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۳
کد خبر : 13277
بازدیدها: 197

پاسخی بگذارید »