چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

همزمان با آغاز دهه فجر:

نمایشگاه‌ های دانش‌ آموزی مدرسه انقلاب افتتاح شد

danesheroz1 بهمن ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
نمایشگاه‌ های دانش‌ آموزی مدرسه انقلاب افتتاح شد

دانش روز: دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در مراسم افتتاح نمایشگاه مدرسه انقلاب، گفت: مهمترین ویژگی نمایشگاه‌ های دانش‌ آموزی مدرسه انقلاب، خلاقیت و ابتکار است و بیش از ۳۵۰۰ دبیرستان از این نمایشگاه بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش دانش روز،مراسم افتتاحیه دومین دوره نمایشگاه‌های دانش‌آموزی مدرسه انقلاب با حضور حمیدرضا کفاش معاون پرورشی فرهنگی آموزش و پرورش، حجت الاسلام المسلمین محمد جواد حاج‌علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های دانش‌آموزان، حامد علامتی دبیرکل اتحادیه‌ انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و جمعی از دانش‌آموزان امروز در دبیرستان دخترانه شهید مطهری برگزار شد.

حامد علامتی، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در سخنانی اظهار داشت: اگر به تاریخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی بنگریم می‌بینیم چگونه رفتار امام (ره) بر ذهن معلمان نقش بسته است.

وی ادامه داد: وقتی انسان خودش چیزی بخواهد راه به دست آوردنش را پیدا خواهد کرد و یکی از راه‌ها درونی‌کردن افکار است.

علامتی افزود: مدرسه انقلاب جشنواره دانش‌آموزی خواهد بود که با همراه کردن دانش‌آموزان و اولیای آنها به مرحله اجرا خواهد رسید.

وی ادامه داد: این برنامه‌ها ویژگی منحصر به فرد خودش را دارد و در آن به صورت غرفه‌ای و روایتگری توسط دانش‌آموزان توضیح داده می‌شود که باعث تقویت روحیه دانش‌آموزان شده و مخاطب نمایشگاه عام است و مهمتر از همه این است که دانش‌آموزان عرصه‌ای برای ظهور و بروز پیدا کنند و بستری برای ابتکارات باز باشد.

علامتی، اهدافی مانند پاسداری از ارزش‌های انقلاب، تقویت بینش دانش‌آموزی، فعالسازی تشکل دانش‌آموزان، ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در موضوع انقلاب را برشمرد و افزود: امسال برای اولین بار نمایشگاه دوجنسیتی برگزار می‌شود.

وی به بخش‌های اختصاصی نمایشگاه اشاره کرد و ادامه داد: تاریخ انقلاب اسلامی، آشنایی با شخصیت‌های انقلاب اسلامی، تمدن نوین ایران اسلامی، معرفی فناوری‌های روز دنیا، معرفی برنامه‌های تشکل‌ها شهدای دانش‌آموز و شهدای علمی از جمله این بخش‌هاست.

دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: مهمترین ویژگی نمایشگاه این است که خلاقیت و ابتکار به دست خود دانش‌آموزان است و مربیان راهبری می کنند و بیش از ۳۵۰۰ دبیرستان از این نمایشگاه‌ها بهره‌مند خواهند شد.

منبع: فارس

شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۳
کد خبر : 91077
بازدیدها: 475

پاسخی بگذارید »