دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

فردا مشخص می شود:

نقش ۳ دانشگاه در طرح سنجش و پذیرش دانشجو

danesheroz1 مرداد ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
نقش ۳ دانشگاه در طرح سنجش و پذیرش دانشجو

دانش روز: عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش از برخی ایرادات مجلس به کلیات طرح سنجش و پذیرش دانشجو و بررسی این موارد در کمیسیون مذکور خبر داد و گفت: نقش ۳ دانشگاه در طرح جدید سنجش و پذیرش دانشجو فردا مشخص می شود.

 به گزارش دانش روز، رضا صابری با اشاره به آخرین وضعیت تصویب کلیات طرح سنجش و پذیرش دانشجو در مجلس شورای اسلامی، گفت: از مجموع کلیات طرح سنجش و پذیرش دانشجو دو تا سه ماده دیگر برای تصویب در مجلس باقی مانده که دو مورد آن را مجلس به کمیسیون آموزش ارجاع داده است.

وی ادامه داد: کمیسیون آموزش نیز در جلسه دوشنبه خود این موارد را مورد بررسی قرار می دهد و سه شنبه صبح در اختیار صحن مجلس قرار می دهد، در این روز کلیات به تصویب نهایی مجلس خواهد رسید.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس درباره مواردی که باید دوباره توسط کمیسیون آموزش بررسی شود، گفت: صحن تاکید داشت شفاف سازی بیشتری در خصوص سه دانشگاهی که قرار است در طرح سنجش و پذیرش نقش داشته باشند، اعمال شود.

صابری درباره نقش این سه دانشگاه در طرح مذکور با یادآوری اینکه شورای سنجش و پذیرش دانشجو هفت عضو اصلی دارد، افزود: این شورا دارای چندین ناظر از جمله یک نماینده مجلس و سه تن از روسای دانشگاههای غیردولتی، وزارتخانه های بهداشت و علوم دارد.

وی ادامه داد: از دانشگاههای غیردولتی احتمالاً دانشگاه آزاد اسلامی، همچنین از ۱۰ دانشگاه برتر وزارتخانه های بهداشت و علوم نیز یک دانشگاه برای این شورا تعریف شود.

صابری تاکید کرد: ابهاماتی که برای مجلس درباره این سه دانشگاه وجود داشت فردا در کمیسیون آموزش برطرف خواهد شد.

منبع:مهر

یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۷
کد خبر : 46333
بازدیدها: 378

پاسخی بگذارید »