جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ادامه رفتارهای جنون آمیز در مدارس امریکایی

نقشه نوجوان اهل آلاباما برای انفجار دبیرستان

danesheroz دی ۱۹, ۱۳۹۱ ۰

نوجوان امریکایی که قصد بمبگذاری دبیرستانش را داشت توسط پلیس بازداشت شد.  میز امریکا LHVnews؛ نوجوان ۱۷ ساله اهل آلاباما به اتهام نقشه برای بمبگذاری در دبیرستان محل تحصیلش بازداشت شد. وی درباره نقشه خود در یک دفتر مطالبی یادداشت کرده بود اما دفتر را در کلاس درس جا گذاشت و یکی از معلمین مدرسه [&hellip

نوجوان امریکایی که قصد بمبگذاری دبیرستانش را داشت توسط پلیس بازداشت شد.

 میز امریکا LHVnews؛ نوجوان ۱۷ ساله اهل آلاباما به اتهام نقشه برای بمبگذاری در دبیرستان محل تحصیلش بازداشت شد. وی درباره نقشه خود در یک دفتر مطالبی یادداشت کرده بود اما دفتر را در کلاس درس جا گذاشت و یکی از معلمین مدرسه آن را یافته و به نقشه بمبگذاری پی برد.

به گزارش راشا تودی، درک شروت، دانش آموز دبیرستان راسل در ایالت آلاباما، از اینترنت اطلاعاتی برای ساخت یک بمب دست ساز یافته بود و به گفته کلانتر شهر، “بمب مورد نظر یک یا دو مرحله با نهایی و کاربردی شدن فاصله داشت.”

شروت برای ساختن بمبش، از ده ها قوطی تنباکو استفاده کرده بود که با ساچمه پر شده بودند. بازپرسان پرونده، باروت و فیوز که برای تکمیل بمب ضروری هستند را پیدا نکردند اما معتقدند که متهم می دانسته مشغول چه کاریست و در طرحی که از وی یافتند، مراحل مختلف بمب را تشریح کرده بود.

نوجوان متهم، روی دو عدد از قوطی های بزرگ نوشته بود؛ “فت بوی” و “لیتل من” که اسم رمز برای بمب های اتمی بودند که روی هیروشیما و ناکازاکی در پایان جنگ جهانی دوم انداخته شدند.

نقشه شروت زمانی آشکار شد که وی دفترش را در کلاس درس جا گذاشته و معلم کلاس درحالی که به دنبال یافتن اسم صاحب دفتر بود، با طرح حمله برخورد کرد. سپس دفتر، توسط مدیر به کلانتری شهر تسلیم شد. متعاقب آن بلافاصله شروت به اتهام نقشه حمله بازداشت شد.

در طول بازجویی، شروت طراحی حمله تروریستی را رد کرد و گفت که مطالب دفترش فقط حاصل تخیل وی بوده اند. اولین مطالب مربوط به نقشه حمله در دفتر شروت، سه روز پس از حادثه دبستان سندی هوک نوشته شده بود.

بنا به گفته کلانتر شهر، شروت تمایلات نژادپرستانه نیز داشته و نسبت به سیاهان با خشم رفتار می کرده است. همچنین یکی از همکلاسی های وی نیز گفته که شروت در کلاس ها مرتبا مثل نازی ها سلام می داده و موجبات ناراحتی همکلاسی هایش را فراهم می آورد.

البته شروت، اولین دانش آموزی نیست که نقشه بمبگذاری مدرسه اش را کشیده است. در سال ۲۰۱۱ نیز یک پسربچه ۱۶ ساله در فلوریدا بعد از اینکه از مدرسه اخراج شد، نقشه بمبگذاری کشیده بود.

در حالی که هر دو این دانش آموزان انگیزه های متفاوتی برای کار خود داشته اند، اما قضیه اخیر نشان از وجود مسائل عمیق مربوط به خشونت و بیماری های روانی در امریکا دارد که بعد از حادثه سندی هوک نیز مباحثات پیرامون آن شدت گرفته است.

 

سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۱
کد خبر : 3127
بازدیدها: 244

پاسخی بگذارید »