پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نقره تکواندو کار البرزی در رقابت های قهرمانی جهان

danesheroz1 تیر ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
نقره تکواندو کار البرزی در رقابت های قهرمانی جهان

دانش روز: ˈ هادی مستعان ˈ تکواندو کار البرزی در بیست و یکمین دوره رقابت های جهانی مکزیک که هم اکنون در حال برگزاری است توانست با غلبه بر حریفان ، صاحب مدال نقره شود

  به گزار ش دانش روز، رییس هیات تکواندو البرز اظهار کرد: این موفقیت حاصل تلاش مربیان و دست اندرکاران این رشته ورزشی است که با انجام برنامه های آموزشی و تمرین مستمر به دست آمده است .

ˈ محمد نوذری ˈ افزود: مستعان با ۵ پیروزی متوالی به فینال وزن دوم مسابقات جهانی مکزیک راه یافت و در آخرین مبارزه و در یک رقابت نزدیک با اختلاف یک امتیاز مغلوب تکواندوکار کره جنوبی (چا تائه مون )شد و به نشان نقره دست یافت.

وی بیان کرد: وی ۲۲سال دارد و مدال نقره رقابتهای جهانی دانشجویان چین را چهار سال قبل به خود اختصاص داد و سه سال قبل نیز در رقابت های قهرمانی آسیا که در جزیره کیش ایران برگزار شد، به قهرمانی رسید.

نوذری یادآورشد: با توجه به موفقیت به دست آمده و اولین تجربه حضور این تکواندوکار در رقابت های جهانی ، وی می تواند جانشین خوبی برای بهزاد خداداد باشد که در رقابت های جهانی ۲۰۰۵ مادرید صاحب نشان نقره شد و در هشت سال اخیر تکواندو کاری از کشور در این وزن نتوانست روی یکی از سکوهای جهانی بایستد.

به گفته وی ، دیگر تکواندو کار البرزی شرکت کننده در این رقابت ها مهدی خدابخشی است که سه روز آینده مسابقه خواهد داد که در رقابت های ارتش های جهان که سال گذشته در کشور برزیل برگزار شد ، مدال طلا کسب کرد.

رییس هیات تکواندو البرز گفت : مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با حضور ۸۷۲ ورزشکار مرد و زن از ۱۳۴ کشور از روز گذشته (دوشنبه)درسالن تازه تاسیس سنتر اکس پوزیتور شهر پائوبلا مکزیک آغاز شده و امروز با برگزاری مبارزات وزن پنجم پیگیری می شود که طی آن مسعود حجی زواره کاپیتان تیم ملی تکواندو کشورمان با حریفان مبارزه می کند.

تیم ملی تکواندو کشورمان با ۸ ورزشکار در بخش مردان و ۴ ورزشکار در بخش زنان در این رقابتها حضور دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا،استان البرز اکنون با بیش از ۱۸ هزار تکواندو کار که نیمی از آنان را بانوان تشکیل می دهند، از قطب های تکواندو کشور محسوب می شود.

این استان همچنین دارای ۳۰ ملی پوش و ۱۸۰ داور تکواندو است که ۷۰ نفر آنان را بانوان تشکیل می دهند.

چهار نفر از این داوران در بخش آقایان و یک نفر در بخش بانوان دارای رتبه داوری بین المللی هستند.

منبع:ایرنا

سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۹
کد خبر : 38330
بازدیدها: 303

پاسخی بگذارید »