پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نقاشی روباتی با ۵ قلم و مو و ۲۴ رنگ

danesheroz1 تیر ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
نقاشی روباتی با ۵ قلم و مو و ۲۴ رنگ

دانش روز: دانشمندان یک روبات جدید هنرمند ساخته اند که می تواند با استفاده از پنج قلم مو و ۲۴ رنگ، نقاشی هنرمندانه ای بکشد

به گزارش دانش روز، این روبات قادر است تصمیم بگیرد حرکت بعدی قلم را کجا انجام دهد. این روبات قلم موها را خودش تمیز می کند و از بوم عکس می گیرد از این رو می تواند به مناطقی که به رنگ بیشتر نیاز دارند دسترسی یابد.

این روبات نقاش که “e-David ” نام دارد حاصل تلاش گروهی از پژوهشگران دانشگاه کنستانس آلمان است. در این روبات از نرم افزاری استفاده شده که به دیوید کمک کند تصمیم بگیرد حرکت بعدی قلم مو را کجای بوم وارد کند.

نمونه‌ای از نقاشی این روبات

پس از هر ضربه و حرکت قلم مو، دیوید از نقاشی عکس می گیرد و نرم افزار بکار رفته در آن به روبات نشان می دهد در کجای بوم باید رنگ روشن تر یا تیره تر شود.

پژوهشگران می‌گویند هدف از این پروژه ساخته روباتی است که توانایی نقاشی داشته باشد.

منظور دانشمندان از توانایی نقاشی کردن افزودن پوشش تازه به سقف آشپزخانه نیست بلکه منظور هنر نقاشی است.

این روبات انسان نما نیست بلکه بیشتر، یک اسکلت فلزی است. محققان  یک روبات صنعتی را معمولا در بخش جوش بدنه خوردو استفاده می شود به حسگرها، دوربین، رایانه کنترل کننده و ابزار هنری تجهیز کردند.

آنها نام دیوید را برای این روبات برگزیده اند که مختصر شده عبارت “دستگاه طراحی برای نمایش تصویر زندگی” است.

برنامه رایانه ای دستورات طراحی را فراهم و دستگاه آنها اجرا می کند. این روبات از آنچه که می خواهد نقاشی بکشد، نخست عکس می گیرد. این دستگاه جدید به رنگهای خودش نگاه می کند و تصمیم می گیرد کجا ضربه بعدی را وارد کند.

این روبات نقاش بر اساس آنچه که از طریق دوربین نصب شده بر روی بوم می بیند نقاشی می کشد.

منبع:مهر

 

سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۳
کد خبر : 38274
بازدیدها: 431

پاسخی بگذارید »