یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نظم را چگونه به کودکان آموزش دهیم

danesheroz1 فروردین ۱, ۱۳۹۳ ۰
نظم را چگونه به کودکان آموزش دهیم

دانش روز: یک کارشناس امور اجتماعی گفت: والدین فرزندان خود را از کودکی به داشتن نظم و برنامه جهت آینده‌ای درخشان باید تربیت کنند

به گزارش دانش روز، فروغ جعفری گفت: زمانی که کودکتان وسایلش را بر روی زمین ریخته و باعث به هم ریختگی محیط خانه‌ می‌شود، پدر و مادرها باید با صبوری خود نوع تربیت کودکان را کنترل کرده و آنها را برای منظم بودن در جامعه آماده کنند.

این کارشناس امور اجتماعی بیان کرد: سعی کنید در محیط خانه این طرز تفکر را ایفا کنید که تمیز بودن محیط خانه، احساس خوشایندی به خود و اطرافیانش داده با تکرار این صبوری‌ها و جمع کردن اسباب بازی اضافه کودکان، بدون اینکه شما لغتی گفته باشید بعد از مدتی خودش وسایل اضافی را جمع کرده و این کار برای هم فرزند و مادر مفید بوده و کار والدین درخانه کمتر می‌شود.

وی ادامه داد: ما با تبدیل کردن، وسایل اضافه بازی به یک سرگرمی مفرح و نشاط توانسته روحیه فرزندان را بالا برده و هم فرهنگ تمیزی و منظم بودنه را با زبان بچه‌گانه به آنها آموزش داد و این عادت را در خانه جا بیندازیم که پیش از انجام کار یا بازی جدیدی باید وسایل قبلی را مرتب کرده، ؟؟؟ کار ممکن است ابتدا کودکان واکنش منفی نشان داده ولی اگر شما خودتان همکاری کنید، سریع‌تر به نتیجه دلخواه آموزش‌تان خواهید رسید.

فروغ جعفری در پایان خاطر نشان کرد: ما برای اینکه کودکی منظم داشته باشیم باید اقداماتی همچون سریع انجام دادن کارها و ترویج کودک به انجام کارهای گروهی را سرلوحه آموزش خود قرار داده که در این راه داشتن لبخند و صبوری نتیجه‌ی خوبی را برای والدین به ارمغان خواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران

جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۳:۱۲
کد خبر : 99921
بازدیدها: 198

پاسخی بگذارید »