یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نظر معاون وزیر آموزش و پرورش درباره سختی کتاب‌های ششم دبستان

danesheroz2 خرداد ۸, ۱۳۹۲ ۰
نظر معاون وزیر آموزش و پرورش درباره سختی کتاب‌های ششم دبستان

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش بر لزوم تغییر روش‌های تدریس برای کتب جدیدالتالیف تاکید کرد

به گزارش گروه دانش آموزی دانش روز، فاطمه قربان  در پاسخ به این سوال که آیا شما با نظر برخی افراد مبنی بر سختی کتب پایه ششم ابتدایی به ویژه کتاب ریاضی این پایه موافق هستید یا خیر؟ گفت: با توجه به هوش و استعداد دانش آموزان ما محتوای کتب جدید التالیف سخت نیست، بلکه ما برای تدریس این کتب به تغییر در روش های تدریس نیازمندیم.

1_634937491153433480_s

وی افزود: در سال تحصیلی جاری به هر استانی که سفر کردم شخصا سر کلاس های درس پایه ششم حضور یافتم و از نزدیک جویای نظرات دانش آموزان و معلمان در خصوص کتاب های درسی شدم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با توجه به تغییر رویکرد کتب درسی از حافظه محوری به پژوهش و تفکر محوری، در ماه های مهر و آبان که کتب جدید التالیف پایه ششم برای اولین بار تدریس می شد، این شائبه به وجود آمد که محتوای کتب برای دانش آموزان سخت است اما به مرور و با عادت کردن دانش آموزان به رویکرد تفکر محوری به این نتیجه رسیدیم که محتوای کتب درسی مطلوب است و ما تنها نیازمند تغییر شیوه های تدریس هستیم.

 

قربان تصریح کرد: رویکرد کتب جدید التالیف بر پنج عنصر تفکر، ایمان، اخلاق، علم و عمل و در چهار عرصه شناخت خدا، خلقت، خلق و خود استوار است و با کتاب های درسی گذشته که حافظه محور بود، متفاوت هستند.

وی با بیان اینکه تمام کتب جدید التالیف پایه دوم و ششم ابتدایی توسط گروه های آموزشی بازنگری و در کارگروه تالیف کتب درسی مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: اصلاحات مورد نیاز در کتاب های جدیدالتالیف انجام و غلط های تایپی برطرف شده و کتاب های بازنگری شده اواخر خردادماه آماده خواهند بود.

منبع: پانا

چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۶
کد خبر : 22013
بازدیدها: 135

پاسخی بگذارید »