یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نظر رهبر انقلاب درباره سریال ( اوشین )

28 danesheroz اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۲ ۰

سریال «سال‌های دور از خانه» که به فراز و نشیب یک زن ژاپنی به نام «اوشین» می‌پردازد، از جمله سریال‌های محبوبی است که از صداوسیمای ایران پخش شده است. اگرچه پخش این سریال با ممیزی‌های خاص خود همراه بوده است که محصول نهایی آن، شاید در انعکاس داستان اصلی چندان موفق نبوده است

به نقل از مشرق، رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای مجمع نویسندگان مسلمان در تاریخ ۲۸مهر۱۳۷۰فرموده‌اند:
«ژاپنیها برمی‌دارند از زندگی معمولی و شخصی یک نفر، یک موضوع برای فیلم درست می‌کنند، که مطابق با واقع است. اصلاً علت جاذبه‌ی فیلمهای ژاپنی هم این است. البته هنرپیشه‌های خوبی دارند، اما علت جاذبه این است که درست مطابق با واقع است. این سریال «سالهای دور از خانه»یی که نشان می‌دادند، که همه را جذب کرد، حتّی امام را – حاج احمد آقا می‌گفت که امام مرتب این سریال را نگاه می‌کردند – علتش چیست؟ چون زندگی‌یی که آن شخص در فیلم دارد، و آن کاری که او دارد می‌کند، درست مطابق با واقع است؛ یعنی همانی است که واقعیت دارد. اصلاً هنرمند این است؛ باید واقعیت را عکسبرگردان کند و به آدم نشان بدهد؛ حتّی آن مقداری که آدم نمی‌بیند، برجسته کند، واقعیت را با همه‌ی ریزه‌کاریهایش جلا بدهد و جلوی چشم آدم بگذارد. آن سریالی که اشاره کردم، این‌طور نبود؛ آن سحرِ ماه رمضانش، آن افطارِ ماه رمضانش، آن مجلس روضه‌اش؛ آخر هم بی‌معنی و بی‌مزه و بی‌واقعیت! واقعاً جامعه‌ی ما این است؟! اصلاً هیچ چیز سرشان نمی‌شود!»
به گزارش جهان، بی شک عمل به این توصیه های رهبر انقلاب بود که ساختن فیلمی مانند پایتخت که مطابق با واقعیت زندگی مردم بود، این همه مخاطب جذب کرد.

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۴
کد خبر : 16755
بازدیدها: 205

پاسخی بگذارید »