یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نظارت نامناسب به نحوه پوشش و لوازم التحریر دانش آموزان

danesheroz1 شهریور ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
نظارت نامناسب به نحوه پوشش و لوازم التحریر دانش آموزان

دانش روز: دبیر کل اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش ‏آموزان، گفت: لوازم‌التحریر و تصاویر نقش بسته بر آن، در شکل گیری شخصیت کودکان و نوجوانان تأثیردارد و نباید نسبت به استفاده آنها از این لوازم بی‌توجه باشیم؛ باید نظارت درستی به نحوه پوشش و لوازم‎التحریر دانش‎آموزان صورت پذیرد

به گزارش دانش روز، حامد علامتی در آستانه برپایی ۵ نمایشگاه عرضه لوازم التحریر گفت: هر سال با نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس شاهد بازار داغ لوازم التحریر هستیم و متأسفانه بیشتر لوازم التحریر موجود در بازار منقش به تصاویر شخصیتهای کارتونی مانند مرد عنکوبتی، بن تن، باب اسفنجی، باربی و… است که این شخصیتهای غربی یا شرقی با فرهنگ ایرانی – اسلامی مان بیگانه بوده و استفاده از آنها به مرور باعث جدایی دانشآموزان از فرهنگ غنی کشورمان و تحمیل فرهنگ بیگانه می شود.

وی عنوان کرد: نباید از کنار لوازم التحریر ساده رد شویم و به تصاویر آن بی‌توجه باشیم چرا که فرهنگ عمومی با همین نقشها دگرگون میشود. وی افزود: باید مراقب هویتمان باشیم و با توجه به اینکه ما در فرهنگ ایرانی اسلامی خود، اسطورهها و شخصیتهای بزرگ و گرانقدری داریم این امکان وجود دارد تا از تصاویر این افراد در لوازم التحریر استفاده کنیم.

علامتی تاکید کرد: البته باید در طراحی و تولید این لوازم التحریر به عنصر جذابیت در آنها توجه داشت تا با استقبال دانشآموزان مواجه شود و متولیان امر می توانند به این منظور از خلاقیت هنرمندان کشورمان استفاده کنند.

وی با اشاره به تولید دفترهایی که روی جلد آنها به جای شخصیتهای کارتونی غربی از تصاویر شهدای هستهای و… نقش بسته، گفت: علی‌رغم تلاش وافر تولیدکنندگان این دفترها، هنوز خیلی از مردم یا خبری از تولید آنها ندارند و یا اینکه با سر زدن به فروشگاههای مختلف نمیتوانند اثری از آنها پیدا کنند. علامتی افزود: بیتشرین مشکل این اقدام در خصوص توزیع است و لازم است تا در عرصه توزیع نیز نظارتهای لازم صورت بگیرد.

دبیر کل اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشآموزان گفت: در کنار این اقدامات باید از طریق رسانهها، آگاهیهای لازم به والدین داده شود تا در خرید لوازمالتحریر برای فرزندان خود دقت بیشتری داشته باشند. وی افزود: تبلیغ برای فرهنگ غیر از تصاویر نقش بسته بر لوازم التحریر دانش‌آموزان است

منبع:مهر

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۰
کد خبر : 60844
بازدیدها: 236

پاسخی بگذارید »